SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Arifiye'de 3+1 daire icradan satılıktır

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115663
Şehir : Sakarya / Arifiye
Semt-Mahalle : ARİFBEY MAH. / ARİFİYE
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/321 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.03.2020 15:25
İkinci Satış Günü
:
03.04.2020 15:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) Adapazarı / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/321 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Sakarya İl, Arifiye İlçe, 764 Ada, 14 Parsel, Arifbey Mahalle, 5 Nolu Bağımsız Bölüm, İkinci katta yer alan dairenin net kullanım alanı 110 m2 olup, brüt kullanım alanı 115 m2’dir. 3 m2 balkonu bulunmaktadır. Daire 3 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Dairenin koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik diğer yerleri ahşap kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalı iç kapıları panel olan dairenin mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır. Dairenin ısıtması doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Daire binanın görünen güney doğu cephesinde bulunmaktadır. Arifiye Mahallesi Merkez Camiinin 605 m. kuzey batısında, Arifiye Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesinin 325 m. kuzey batısında, Arifiye İlçe Merkezinin 785 m. kuzey batısında ve Atatürk Caddesine cephelidir. Parsel düz bir topoğrafyaya sahip olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde zemin+3 katlı yapı bulunmaktadır. Dışı sıvalı boyalı, doğramaları ise PVC’dir.


Adresi : Arifbey Mah. K:2 D:5 Arifiye / SAKARYA
Yüzölçümü : 115 m2
Arsa Payı : 130/650
İmar Durumu : Konut alanında Ayrık nizam 3 kat
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 09/03/2020 günü 15:25 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 03/04/2020 günü 15:25 - 15:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) Adapazarı / SAKARYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/321 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,

7- Tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer " hükmü ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR