AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Akyazı'da tek katlı ahşap ev ve bahçesi icradan satılıktır

AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116706
Şehir : Sakarya / Akyazı
Oda Sayısı : 1+1
: 78
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA YENİHABER 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/531 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
99,449 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYAZI İCRA DAİRESİ
2017/531 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Akyazı İlçesi, Dedeler Mahallesi,Akçaalan Mevkii, 113 Ada, 2 Parsel de kayıtlı Ahşap Ev ve Bahçe nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın yüz ölçümü 1.004,21 m2 dir.Taşınmaz topografik olarak % 1-3 eğimli, geometrik olarak dikdörtgen bir yapıya sahip, batı yönünden su arkına ve köyiçi asfalt kadastral yola cepheli, hali hazırda üzerinde fındık, ceviz, incir vb. muhtelif meyve ağaçları ile çınar, çam vb. orman emvali ağaçlar bulunmaktadır. Ayrıca;taşınmaz üzerinde yaklaşık 20-25 yıllık, ahşap yapı tek katlı mesken bina, 78,00 m² inşaat alanına sahip, güneş enerjili, saç çatılı, sıvalı boyalı, açık mutfak salon, oda, banyo ve tuvalet bulunmakta, kapı ve pencereleri ağaç doğrama, sobalı ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Taşınmaz üzerinde yaklaşık 10 yıllık, ahşap yapı tek katlı geçici yapı, 23,00 m² inşaat alanına sahip, kiremit çatılı, kapı ve pencereleri ağaç doğrama, marangoz atölyesi olarak kullanılmaktadır.Meskun mahal içinde, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak güney yönünde D-140 Adapazarı-Mudurnu karayoluna 950 metre ve batı yönünde Akyazı şehir merkezine 20 km mesafededir.


Adresi : Dedeler Mahallesi Akyazı/SAKARYA
Yüzölçümü : 1.004,21 m2
İmar Durumu : Belediye mücavir alan sınırlarında, plansız alanda ve köy yerleşik alan içinde, Güney Planlama Alt Bölgesi 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni Planı kapsamında “Kırsal Yerleşim Alanı” içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 99.449,90 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/531 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR