AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Akyazı'da 94 m² daire icradan satılıktır

AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066893
Şehir : Sakarya / Akyazı
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / AKYAZI
Oda Sayısı : 2+1
: 94
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA YENİHABER 16.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/508 TLMT
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYAZI
İCRA DAİRESİ
2019/508 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Akyazı İlçesi,Yeni Mahalle,Kaymakçılar Mevkii, 165 Ada, 2 Parsel, 4 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı Daire nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın yüz ölçümü 312,00 m2'dir. Taşınmaz kuzey yönünden kadastral sokak yoluna cepheli, geometrik olarak dikdörtgen topografik olarak düz bir yapıya sahip arsa içinde bulunan,kıymet takdirine konu 4 nolu bağımsız bölüm daire,kat mülkiyet tapulu, yaklaşık 20-25 yıllık, sonradan dış cephe montalama yapılmış sıvalı boyalı her katta 2 daire bulunan betonarme yapı 2 katlı mesken binanın güneybatı yönünde en üst 2. katında merdivenleri çıkınca sağda bulunmakta,94,88 m² brüt, 79,86 m² net kullanım alanına sahip,içerisinde 2 oda, salon, mutfak, hol, banyo, tuvalet ile mutfak ve odada balkon bulunmakta, mesken giriş kapısı çelik kapı, sıvalı boyalı, pencereler pvc iç kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, oda yer döşemeler laminat parke, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır.Meskun mahal içinde, çarşı merkezine yakın, yol, su, elektrik, altyapı vb.her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak batı yönünde Ada caddesi ve Yeni Camiye 500 metre, kuzeybatı yönünde Akyazı Belediye Başkanlığına 850 metre mesafededir.
Adresi : Yeni Mahalle Kaymakçılar Sokak No:14 Akyazı/SAKARYA
Yüzölçümü : 312,00 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : Akyazı Revizyon imar planında“Konut Alanı”içinde kalmakta,ayrık nizam 3 kat (A-3), TAKS:0.35, KAKS:1.05 yapı şartlarına tabidir.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/508 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR