AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Akyazı'da 1/4 hisseli bahçeli ev icradan satılıktır

AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155281
Şehir : Sakarya / Akyazı
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / AKYAZI
: 273
Yayınlandığı Gazeteler

ADAPOSTASI 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/959 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
58,268 TL
Birinci Satış Günü
:
04.06.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYAZI
İCRA DAİRESİ
2016/959 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Akyazı İlçesi,Yeni Mahalle, 194 Ada, 288 Parsel de kayıtlı Bahçeli Kargir Ev nitelikli taşınmazın 1/4 hissesi satılacaktır.Taşınmazın yüz ölçümü 273,00 m2 dir.Taşınmaz köşebaşı parsel konumunda, batı ve güney yönlerinden sokak yoluna cepheli, hali hazırda üzerinde yaklaşık 40-45 yıllık, 316,00 m² inşaat alanına sahip, iki kat üzeri çatı katı bulunan, bir ve ikinci katı betonarme kagir yapı,çatı katı ahşap yapı tekniğiyle yapılmış,ahşap arası dolgu duvarlı,ahşap tavanlı,ahşap beşik çatılı, kiremit çatı örtülü,batı ve güney yönleri sıvalı boyalı doğu yönü sıvasız boyasız, sobalı ısınma sistemine sahip, mesken bina bulunmakta olup, alt kat yarısı sıvasız boyasız depo olarak kullanılmakta, batı yönünden girişli diğer yarısında sıvalı boyalı, 2 oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet bulunan iskan edilebilir durumda mesken bulunmakta,ıslak zeminler kalebodur fayans, giriş kapısı ahşap, pencereler pvc iç kapılar ağaç doğramadır.İkinci katta iskan edilebilir durumda, batı ve güney yönlerinden iki ayrı yandan merdivenle çıkılan ve balkonu bulunan, sıvalı boyalı, mesken giriş kapısı çelik kapı,3 oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet bulunan, iç kapılar ağaç doğrama ıslak zeminler kalebodur fayans, iki mesken daire bulunmaktadır. Çatı katı ahşap yapı atıl vaziyette kullanılmayacak durumdadır.Meskun mahal içinde, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı doğu yönünde Ulu Camiye 100 metre, batı yönünde Ada Caddesine 200 metre, kuzey yönünde Belediye Başkanlığına 950 metre mesafededir.
Adresi : Yeni Mahalle 5010 Sokak No:21Akyazı/SAKARYA
Yüzölçümü : 273,00 m2
İmar Durumu : Taşınmaz imar planında “Konut Alanı” içinde kalmakta, ayrık nizam 3 kat TAKS:0.35, KAKS:1.05 yapı şartlarına tabidir.
Kıymeti : 58.268,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/959 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR