SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

Sakarya/Adapazarı'nda daire icradan satılıktır

SAKARYA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980666
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : YENİCAMİ MAH. / ADAPAZARI
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ SAKARYA 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/52 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
138,522 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
01.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
1. İCRA DAİRESİ
2019/52 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, Yeni cami mh. 178 Ada, 67 Parsel,1513 sk. B blok, 3. Kat, 5 nolu bağımsız bölümdeki ana taşınmazın niteliği üç bloklu bahçeli kargir apartman ikinci katta olup, taşınmaz binanın güney ve kuzey cephesine bakmaktadır. Bağımsız bölümün bünyesinde girişte hol, salon, mutfak, yatak odası, banyo ve iki adet de balkon mevcuttur. Hol, odaların, mutfak ve salonun döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı üzerine saten boyalı, tavanları ise tavan boyası ile boyanmıştır. Banyoda lavabolar, musluklar ve dolaplar takılıdır. Döşemeler ve duvarlar seramik kaplıdır. Binanın arka ve ön cephesine bakan zemin kat terası mevcut ve döşemeleri seramik kaplı, korkulukları tuğladan örülüdür. Mutfakta da tezgah altı ve üstü dolaplar, mermerit tezgah takılıdır. Mutfağın duvarları alçı üzerine plastik boyalı, tavanlar ise tavan boyası ile boyanmıştır. Islak mahallerin duvarları ise seramik kaplıdır. Yapının dış cephesi ise çimento esaslı sıva üzerine plastik dış cephesi ile boyanmış ve mantolama mevcuttur. Meskenin pencereleri PVC esaslı doğrama, iç kapıları ahşap, mesken dış kapısı çeliktir. Yapı doğal gaz ısıtmalıdır.
Yüzölçümü : 1.298,92 m2
Arsa Payı : 135/4050
İmar Durumu : Konut alanında kalmakta, 3 kata kadar imar izinli ayrık nizam, TAKS:0.35, KAKS:1.05
Kıymeti : 138.522,81 TL
KDV Oranı : Kredinin teminatı konut finansmanı olup, satış işlemi 5582 Sayılı yasanın 35.maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanunu'nun 17.maddesinin 4 .Fıkrasının (ş) bendi uyarınca, KDV'den istisnadır.
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 01/08/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/52 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR