SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Adapazarı'nda 344 m² bahçeli ahşap ev icradan satılıktır (1/4 hissesi)

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076965
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : ORTA MAH. / ADAPAZARI
: 344
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/86 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
111,800 TL
Birinci Satış Günü
:
27.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
28.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ

2017/86 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, Orta Mah. 59 Ada, 30 Parselde kayıtlı, 344 m2 yüzölçümlü, Bahçeli Ahşap Ev niteliğindeki taşınmazın borçluya ait 1/4 hissesi satışa çıkarılmıştır. Tapuda bahçeli ahşap ev kayıtlı ise de Hâlihazırda Bahçeli ev yıkılmış sadece arsa bulunmaktadır. Çeşme meydanı caddesi ile boyacı Sokak arasında kalan taşınmazın, her iki sokağa da cephesi yoktur. Ulus caddesine 35 metre, Soğanpazarı caddesine 200 metre, Karaağaç bulvarına 330 metre mesafededir. Taşınmazın bulunduğu mahalde konutlar yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Çevresi mesken tarzı yapılarla ve az miktarda arsalarla çevrili olup tüm altyapı ve Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Topoğrafik olarak düz bir arazi üzerinde olup taşınmaza ulaşım imkânları iyidir.
İmar Durumu : Ayrık nizamda (A-3) üç katlı yapı iznine tabidir
Kıymeti : 111.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 27/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 28/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, Orta Mah. 65 Ada, 56 Parselde kayıtlı 38,29 m2 yüzölçümlü, Ahşap Dükkan niteliğindeki taşınmaz satışa çıkarılmıştır. Yığma Kârgir olarak iki katlıdır. İkinci katın üstüne, dış cepheleri trapez saç kaplı, demir doğramadan çatı katı mevcuttur. Tamamı işyeri(matbaa) olarak kullanılmaktadır. Bina soba ısıtmalıdır. Konum olarak Ankara Caddesi ve soğanpazarı caddesinin kesiştiği, Soğanpazarı ışıklı geçidinin 40 metre kuzeyinde sokak içinde kalmaktadır. Atatürk Bulvarına 200 metre mesafededir. Etrafı tamamen yapılaşmıştır. Yakın çevrede ticari dükkânlar, alışveriş merkezleri banka şubeleri vb. bulunmaktadır. Şehir merkezine ve ana caddelere yürüme mesafesindedir.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında T1 Ticaret bölgesinde kaldığı Bitişik ( B- 3) nizama üç kat kat yapı izine tabi olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 163.560,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 27/01/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 28/02/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/86 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 31/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR