SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya/Adapazarı'nda 3+1 daire icradan satılıktır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117167
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : TEPEKUM MAH. / ADAPAZARI
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 17.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/16917 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
04.05.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ
2018/16917 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, Tepekum Mah. 159 Ada, 169 Parselde kayıtlı, 150/9216 arsa paylı, A/Üçüncü/..-24 Nolu B.B Mesken satışa çıkarılmıştır. Taşınmaz üzerinde; zemin + 4 normal kattan oluşan, Betonarme tarzda inşa edilen yapı bulunmaktadır. Apartmanın zemin katı dükkânlardan ibarettir. Yaklaşık 20 yaşındadır.Dışı sıvalı ve boyalı binanın Pencereleri PVC ve ısıcamlıdır. Satışa konu taşınmaz 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo ve tuvalet, giriş holü-antre ve balkondan oluşmaktadır. Net 114 m²kullanım alanına sahip dairenin ıslak hacimleri ve mutfak zemini seramik, salonu ve oda zeminleri parke mutfak tezgahı mermer olup tezgah üstü ve tezgah altı dolapları ve banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Doğalgaz kombi ısıtmalı ve asansörlüdür. Tuvalet duvarları ve banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Sakarya Caddesi üzerinde, Patates Hali karşısında, Hisar Sokakta bulunmaktadır. Taşınmazın hemen arkasında Özel Beyhekim Hastahanesi bulunmaktadır. Topoğrafik olarak düz bir arazi üzerinde olup taşınmaza ulaşım imkânları iyidir. Çevresi mesken tarzı yapılarla ve arsalarla çevrili olup tüm altyapı ve Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.


İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli İmar Planında Parselin Bir kısmı Ticaret bölgesinde Bir kısmı da Konut Alanında kalmakta, ayrık Nizam 3 kat (A-3) TAKS:0.35 KAKS:1,05
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri: Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/16917 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR