SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Adapazarı'nda 132 m² dubleks daire icradan satılıktır

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01074499
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : YAĞCILAR MAH. / ADAPAZARI
Oda Sayısı : 3+2
: 132
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 30.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/914 TLMT
Muhammen Bedeli
:
332,690 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2019 13:45
İkinci Satış Günü
:
21.01.2020 13:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
4. İCRA DAİRESİ
2018/914 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 521 Ada, 669 Parsel, Yağcılar Mahalle, 3 Nolu Bağımsız Bölüm dubleks mesken,yaklaşık 15-16 yıllık, kiremit çatılı, betonarme yapı 2 katlı binanın güneybatı yönünde yola göre arka taraftan girişi bulunan dubleks mesken daire, 132,00 m² kullanım alanına sahip, giriş katta 1 oda, açık mutfak salon, antre, banyo wc ile içten merdiven ile çıkılan üst katta 3 oda, hol ve 2 balkon ayrıca çatı katında 1 oda ve teras balkon bulunmakta, iç duvarlar sıvalı boyalı, pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, ıslak zeminler kalebodur fayans, antre ve mutfak yer döşemeler kalebodur, oda yer döşemeler laminat parke, mutfakta tezgah altı ve tezgah üstü mutfak dolabı bulunmakta, doğalgaz ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır. Meskun mahal içinde, ulaşım imkanları iyi, her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı olarak güney yönünde Ankara Caddesine 170 metre, doğu yönünde Talat Tömekçe İlkokuluna 230 metre, batı yönünde Adapazarı Kaymakamlığına 950 metre ve Adapazarı Belediyesine 2 km mesafededir.
Adresi : Tuzla Mah.Devoğlu Caddesi No:184 D:3 Adapazarı / SAKARYA
Yüzölçümü : 132 m2
Arsa Payı : 2/8
İmar Durumu :Konut alanında Ayrık nizam 3 kat .
Kıymeti : 332.690,13 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 27/12/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 21/01/2020 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/914 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları.
7- Tebliğat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veyaelektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçer " hükmüilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR