GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şahinbey/Konak Mahallesi'nde müstakil ev hissesi icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907638
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KONAK MAH. / KONAK
Oda Sayısı : 4+2
: 429
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/175457 Esas
Muhammen Bedeli
:
337,323 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/175457 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Konak Mah. Keşkuyusu-Boztepe Mevkii, 2214 Ada, 54 Parsel Taşınmaz Hisseli Olup; Taşınmazda Borçlunun 147/3200 Lik Hissesi Satılacaktır. Özellikleri: Borçluya ait hissenin bulunduğu Konak mahallesi 2214 Ada 54 nolu parselin bulunduğu bölgenin alt yapısı tamamlanmış olup, parsel belediye ve sosyal hizmetten yararlanmaktadır. Parsel bitişik nizam 2-3 katlı yapıların oluşturduğu ve yoğunlukla orta düzey gelir grubundaki kişilerin mesken olarak kullandığı yapıların yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz şehrin ana arterlerinden Üniversite bulvarının 140 metre güney doğusunda, İsmet İnünü Ortaokulunun 150 metre ve Cumhuriyet Anadolu Lisesinin 300 metre kuzeyinde yer almakta olup, eğitim kuramlarına yakın mesafededir. Parselin bulunduğu bölgenin ulaşım sorunu bulunmamakta olup, şehir merkezine 3 km mesafededir. Borçluya ait taşınmazın bulunduğu parselin niteliği tapu kayıtlarında her ne kadar Bağ Yeri olarak belirtilmiş ise de parsel üzerinde 2-3 katlı mesken olarak kullanılan yapıların olduğu görüldü. Borçlunun kullandığı yapı bodrum kat + zemin kat + 1 normal kat olmak üzere toplam 3 katildir. Bu yapı betonarme karkas inşaat sınıfında inşa edilmiş olup, 20 yaşlarındadır. Yapınrn dış cephesi sıvalı ve mineral dış cephe boyası ile boyalıdır. Yapınrn merdiven kovasının duvarları sıvalı ve plastik boya ile boyalı olup, merdiven basımları karo taşı döşelidir. Yapı, bitişik nizamda inşa edilmiş olup, doğu cephesi imar yoluna, batı cephesi arka bahçeye bakmakta, güney ve kuzey cepheleri ise kapalıdır. Yapıtım bodrum katının inşaat alanı brüt 139,00 m2 olup, garaj ve depo olarak kullanılmaktadır. Bu katin duvarları sıvalı ve plastik boya ile boyalı olup, tabam beton şaptır. Kapısı demir doğramadır. Yapının zemin katının inşaat alanı brüt 145,00 m2 olup, mesken olarak inşa edilmiştir. Mesken misafir odası, oturma odası, 2 adet yatak odası, antre, mutfak, banyo, wc ve arka bahçeye bakan 1 adet balkondan oluşmaktadır. Meskenin duvarlar sıvalı ve macunsuz yağlı boya ile boyalı olup, tabam seramik döşelidir. Mutfak, banyo ve wc duvarları fayans döşelidir. Kapı ve pencereleri ahşap doğramadan inşa edilmiştir. Mutfak tezgahı mermer olup, tezgah alt ve üst dolabı yapılıdır. Meskenin elektrik ve su tesisatı mevcut olup, soba ile ısıtılmaktadır. Yapınrn 1. normal katının inşaat alanı brüt 145,00 m2 olup, mesken olarak inşa edilmiştir. Mesken misafir odası, oturma odası, 2 adet yatak odası, antre, mutfak, banyo, wc ve arka bahçeye bakan 1 adet balkondan oluşmaktadır. Meskenin duvarlar sıvalı ve mac unsuz yağlı boya ile boyalı olup, tabam seramik döşelidir. Mutfak, banyo ve wc duvarları fayans döşelidir. Kapılan ahşap doğrama, pencereleri plastik (pvc) doğramadan inşa edilmiştir. Mutfak tezgahı mermer olup, tezgah alt ve üst dolabı yapılıdır. Meskenin elektrik ve su tesisatı mevcut olup, soba ile ısıtılmaktadır.
Yüzölçümü : 3.256 m2 Taşınmaz Hisseli Olup; Taşınmazda Borçlunun 147/3200 Lik
Hissesi Satılacaktır.
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik Nizam İki Katlı Yonut Yapı Adasına ve Yola Gelmekte
Kıymeti : 337.323,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazlar Üzerinde Hisse Hatası Vardır.
1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/175457 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.27/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR