GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şahinbey/Kolejtepe Mahallesi'nde 65 m2 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960400
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KOLEJTEPE MAH. / KONAK
: 65
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/91466 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2014/91466 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Kolejtepe Mah. 2090 Ada, 66 Parsel, Zemin Kat, 2 nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu bölge alt ve orta gelir düzeyindeki kişilerin tercih ettiği gelişmiş bir bölge olup, yapılaşma düşük yoğunlukta devam etmektedir. Taşınmazın bulunduğu bölge Konut fonksiyonlu gelişmiş bir bölge olup, 3-5 katlı ikiz nizam düzenli yapılaşmanın olduğu bölgede, ana arterlerde zemin katlarda ticari yapılaşma yaygındır. Her türlü alt yapı olanaklanndan faydalanabilen bölgeye ulaşım, Hoşgör Caddesinden geçen toplu taşıma araçlan ile sağlanmaktadır. taşınmazın bulunduğu binanın giriş kapısı demir doğramadan mamul olup, merdiven korkulukları alüminyum doğramadan mamuldür. Bina girişinde zeminler mermer kaplamalı olup, duvarlar 1.20m mermer kaplama üzeri sıvalı ve boyalıdır. Kat holleri ve merdivenlerde zeminler mermer kaplamalı olup, duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup, bina içerisinde bir adet asansör bulunmaktadır. Yerinde yapılan incelemede tespit konusu 2 bağımsız bölüm numaralı taşınmazın; Antre, Mutfak, Kiler, 3 Oda, Banyo ve Balkon hacimlerinden oluşup net ~60 m2, brüt ~65 m2 alanlı olduğu tespit edilmiştir. Yerinde yapılan incelemede konu taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapılar panel kapıdır. Dış cephe kapı ve pencereleri PVC doğramadan mamuldür. Antre, Mutfak, Kiler, Banyo ve Balkon hacimlerinde zeminler seramik kaplamalı olup, Odalarda laminat parke döşeme kaplaması mevcuttur. Banyoda duvarlar seramik kaplamalı olup, diğer hacimlerde duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Banyo karolam asma tavanlı olup, Diğer hacim tavanları sıvalı, badanalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak dolabı laminat kapaklı olup, tezgâhı granit kaplamalıdır. Taşınmaz bireysel sistem doğalgazlı kombi ile ısıtılmaktadır.
Adresi :Kolejtepe Mah. 9008. Sok Tevfik Esen Apt No:19 Zemin kat, D:2 Şahinbey/GAZİANTEP
İmar Durumu : Hmaks:12.50m, İ-4 (İkiz nizam 4 kat) yapılaşma şartlan ile Konut alanında kalmakta
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 07/05/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/91466 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.07/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR