GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şahinbey Kolejtepe Mahallesi'nde 65 m² daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153637
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KOLEJTEPE MAH. / KONAK
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/834 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
155,679 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
22.07.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ


2019/834 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Kolejtepe mahallesi, 2090 Ada,64 Parsel, 69/1200 arsa paylı , 4. kat 12 bağımsız bölüm numaralı mesken
Adres : Kolejtepe mahallesi Hoşgör caddesi Elbay Apartmanı No: 16 K:4 Daire no: 12 ŞAHİNBEY/GAZİANTEP
İmar Durumu: Taşınmaz Şahinbey Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 29.05.2019 tarih ve E.24894 sayılı yazısına göre; imar planında ikiz nizam beş katlı ticaret + konut yapı adasına gelmektedir.
TAŞINMAZIN GENEL DURUMU: Mahallinde Kolejtepe mahallesi sınırları içerisinde bulunan parsel, konum olarak Hoşgör caddesine cepheli yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde Zemin kat+dört normal kat oluşan yedi beş yapı bulunmaktadır. Borçluya ait taşınmazın bina girişinin binanın arka cephesi olan batı cephesinden olan binanın 4. Normal katında kuzey-batı-güney olduğu görülmüştür.
Söz konusu mesken 2 oda, yaşam alanı (salon ve amerikan mutfak), banyo-wc ve balkon bölümlüdür. Zeminler komple seramik kaplı, duvarlar banyo ve wc-lvb duvarları ile mutfak tezgah arası fayans kaplı diğer alan duvarları sıvalı ve boyalı, tavan plastik boyalı kartonpiyerlidir. İç kapılar ahşap, pencereler PVC doğramadır. Taşınmaz brüt 80 m2 inşaat alanlı olup net kullanım alanı 65m2 dir. Meskenin dış kapısı çelik kapıdır. Söz konusu meskenin yaklaşık 4 yıllık bir binada bulunduğu görülmüş olup yıpranma payı %6 olarak alınmıştır. Bina asansörlü olup mesken kombi sistemi ile ısıtılmaktadır.
Mahallinde Kolejtepe mahallesi sınırları içerisinde bulunan parsel, konum olarak Hoşgör caddesine cepheli olup şehrin en işlek yollarından İnönü caddesinin 280 m güneyinde bulunmaktadır. Taşınmazın 250 m kuzeybatısında Şahinbey Belediyesi Hizmet binası, 350 m kuzeyinde Gaziantep Lisesi, 750 m kuzeyinde 100.Yıl parkı ve 170 m batısında Gazi Ortaokulu bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölge konut ve ticaret fonksiyonlu gelişmiş bir bölge olup sosyal ve yeşil alanlara yakın konumdadır. Bölgede ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Şehir merkezine 1,5 km mesafede bulunmaktadır.
Kıymeti : 155.679,50 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 18/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 22/07/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/834 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR