GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şahinbey Kavaklık Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153235
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KAVAKLIK MAH. / KONAK
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/408 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
158,309 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2019/408 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : TAPU KAYDI VE ADRES BİLGİSİ:Borçluya ait bu taşınmaz; Gaziantep ili, Şahinbey İlçesi, Kavaklık Mahallesi, Karanlıkdere Mevkii, Ada 486, Parsel 21 de kayıtlı bulunan, ana taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında Arsa olarak belirtilen, parselin tamamı 740,37m2 olan bu yerin 4.Kat 36 B.B Nolu Mesken 32/1904 Hisse M.. C.... K... ye ait olduğu dosya içerisindeki kayıtlardan tespit edilmiştir. Dava konusu taşınmaz açık adres olarak da; Kavaklık Mah. Ordu Caddesi No: 56 K:4 D:36 Şahinbey/Gaziantep adresinde kaindir.
İMAR DURUMU:Borçluya ait taşınmazın imardaki durumu ise, Şahinbey Belediyesinin, İmar Müdürlüğünden alman bilgiye istinaden davaya konu edilen parselin 1/1000 lik uygulama imar planı içerisinde olduğu, imar planında ayrık nizam çok katlı konut yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
TAŞINMAZIN GENEL DURUMU:Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtlarında da cinsi arsa olarak belirtilse de parsel üzerinde çok katlı mesken olarak kullanılan bir yapı olduğu görülmüştür.Parsel üzerindeki yapının davaya konu olan 4. Kat 36b.b nolu taşınmazın mesken olarak düzenlendiği duvarlarını duvar kağıdı ıslak mahallerin, duvar ve yer döşemesinin seramik olduğu döşemelerinin odalarda parke koridor ve mutfakta seramik olduğu tavanın tavan boyası iç doğramalar mutfak dolapları ise lamine kaplama olarak tespit edilmiştir. Dava konusu mesken, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo-wc ve 1 balkon olmak üzere 35 m2 net, 40 m2 brüt inşaat alanlı olarak tespiti yapılmıştır.
Kıymeti : 158.309,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı 02.12.2014
1. Satış Günü : 21/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/408 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR