GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Şahinbey Bağlarbaşı Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01138231
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / SARIBAŞAK
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 27.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1990 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
199,852 TL
Birinci Satış Günü
:
14.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2019/1990 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Bağlarbaşı Mahallesi, 223 ada. 1 parsel'de tapu kayıtlarında A.B.C.D ve E blok 17 katlı Betonarme apartman ve arsası olan taşınmazın tamamı 14.574,54m2 olup, kat mülkiyetine göre 6/2429 arsa paylı E blok. 12.kat. 45 Bağımsız bölüm mesken, tam hisselidir.
İmar durumu: Dosyada Şahinbey Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 23/09/2019 tarih ve E.43867 sayılı yazısında Bağlarbaşı mahallesi, 223 ada, 1 parselde kayıtlı taşınmaz İmar planına göre Kaks:2. Yençok=Serbest ticaret+konut yapı adasına gelmekte olup Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından çalışmaları yürütülen Gar-Düztepe-Hastane raylı sistem(metro) hattı üzerinde olduğu belirtilmiştir. Etrafının çok katlı yapı ve sitelerle çevrili olduğu, çevresinde gecekondu yapıların bulunmadığı tespit edilmiştir. Yapı imar planına uygun olarak inşa edilmiştir.
Taşınmazın genel durumu: Taşınmazın kat Mülkiyetine geçildiği, son yıllarda imara açılan Akkent bölgesi civarında karataş 2. Bölgededir. Metro hattının bulunduğu bulvar üzerindedir.Tüm Belediye ve sosyal hizmetlerinden faydalanmakta olduğu görülmüş olup Şehrin tercih edilen semtinde bulunmaktadır.
Taşınmazın, Yapı Betonarme karkas olarak yapılmış, 17 kattan oluşmaktadır. 2oda+salon+mutfak+1w+wc ve balkondan ibaret olup, toplam 100m2 alana sahiptir. Meskenin oda tabanları parke, ıslak zeminler seramik ile kaplıdır. Oda duvarları ince sıva üzeri yağlı boyalıdır. Oda tavanlarında kartonpiyer uygulaması mevcuttur. Pencereleri pvc çift camdır. İç kapılar ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektrik, suyu, asansörü bulunmakta olup bireysel doğalgaz kalorifer ile ısıtılmaktadır. Yapı 15 yıllıktır.
Adres: Akkent mah. Yağmur sitesi E blok. 12 kat no=45 ŞAHİNBEY/GAZİANTEP
Kıymeti : 199.852,67 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 'AT 3402 sayılı kanunun Ek-1 maddesi uygulamasına tabidir' Dosyada bulunan tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
--------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1990 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.18/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR