GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şahinbey/Alleben'de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00947649
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : ALLEBEN MAH. / ŞAHİNBEY
Oda Sayısı : 2+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 16.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/30801 Esas
Muhammen Bedeli
:
164457 TL
Birinci Satış Günü
:
12.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adliyesi belediye mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2018/30801
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Alleben Mahallesi, Ada 499 , parsel 165 de kayıtlı bulunan, parselin tamamı 855,00 m2 arsa vasfında olan, kat irtifakına göre davacının parsel içerisinde 60/1000 arsa paylı zemin kat ve 4 nolu bağımsız bölümdeki meskenin tamamı borçyu aittir.
İmar Durumu : İmar parseli olup, A-6 kat yapı parselidir, etrafı imarlı olarak yapılaşmıştır. Dava konusu taşınmaz, Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde, Gaziantep Lisesinin 150 mt. Kuzeyinde, Yeşil Camii ye 200 mt. mesafededir.Şehir merkezindedir. Ulaşım sorunu yoktur, belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Fakat 40 yıllı aşkın yapı ömrü sebebiyle, zemin katta olması, binanın çok eski ve yıpranmış olması olumsuz yönleridir. Yapı betonarme karkas olarak inşaa edilmiştir. 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo-wc mahallerinden oluşmaktadır, 2 adet balkonu vardır. Oda ve salonlar laminat parke döşenmiştir. lslak zeminler seramik kaplamadır. 120 m2 alanı vardır, 42 yıllık bir yapı olduğundan yıpranma % 40 dır.
Adresi Alleben Mahallesi, Fevzi Çakmak Bulvan Üzeri, Arzu Apt. No:4 , Şahinbey Gaziantep'tir
Kıymeti : 164.457,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında yazıldığı gibidir
1. Satış Günü : 12/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi belediye mezat salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/30801 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.13/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR