SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Safranbolu'da 2 katlı ev ve arsası mahkemeden satılıktır

SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925526
Şehir : Karabük / Safranbolu
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / SAFRANBOLU
: 1721
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
501,589 TL
Birinci Satış Günü
:
08.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAFRANBOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Karabük İli, Safranbolu İlçesi,BAĞLARBAŞI Mahalle/Köy, KÖY İÇİ ÇIKMAZI Mevkii, 48 Ada, 10 Parsel, sayılı 1.721 m2 yüzölçümlü, üzerinde 2 katlı ev,çeşitli meyve, çam ve çitlembik ağacı bulunan Safranbolu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce bildirilen imar durumuna göre; Her türlü uyğulama ve yapılaşmanın KARABÜK K.T.V.K.B.K. Kararına tabi olduğu, parselin kentsel sit alanında bulunduğu, TESCİLLİ TAŞINMAZ KÜLTÜR VARLIĞI OLDUĞU BİLDİRİLEN, satışa konu parsel etrafında yapılaşmaların mevcut olan, yapının çevresinde konaklar, meskenler bulunan,havasının temiz olması nedeni ile müstakil ev olarak talep gören bir mevkiide bulunan, kültür varlığı olması nedeni ile eski safranbolu evi tarzında zemin katının 4 oda ve antreden, 2. Katının 2 oda + mutfak + banyo + WC'den oluşan, kapı ve pençereleri ahşap olan, dava konusu taşınmazın kullanıma geçebilmesi için bir takım tadilat ve onarımlara ihtiyaç bulunan, taşıyıcı sisteminin güçlendirilmesi gereken, zemin, duvar ve tavan kaplamalarının elden geçirilmesi gereken taşınmaz.
Yüzölçümü : 1.721 m2
İmar Durumu : Safranbolu Belediyesi İmar Sınırları İçersindedir.
Kıymeti : 501.589,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 08/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 05/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : SAFRANBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, iş bu taşınmazın açık arttırma ilanının tebliğat yapılamayan ilgililerine de tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.03/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR