RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Rize/Piriçelebi Mahallesi'nde 120 m2 apartman dairesi mahkemeden satılıktır

RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982480
Şehir : Rize / Merkez
Semt-Mahalle : PİRİÇELEBİ MAH. / RİZE
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7 Satış
Muhammen Bedeli
:
223,750 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
Rize merkez Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

DOSYA NO :2018/7 Satış

GAYRİMENKUL AÇIK ARTTIRMA İLANI


Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğundan
Satılmasına karar verilen bağımsız bölüm cinsi, kıymeti, adedi, evsafı ve özellikleri:
Satışa konu Rize Merkez piriçelebi mah. Kain 1150 ada 20 sayılı taşınmaz tapuda alanı 285,00 m2 olup cinsi tarla olarak kayıtlıdır. Halıhazırda parsel üzerinde bodrum+zemin ve +6 normal kat ve çatı katından oluşan betonarme bina ve arsası olduğu tespit edilmiştir.Satışa konu bağımsız bölüm taşınmaz üzerindeki binanın 3. kat 9 nolu bağımsız bölümü olup (Arsa payı4/56 dır) 3 oda 1 salon ,1 mutfak,1 banyo, 1 WC balkon ve antreden oluşmaktadır. Brüt alanı 120 m2 dir. Oda salon, antre duvarları plastik boya,WC banyo duvarları seramik olup,bina asansörlü ve doğalgaz ısıtmalıdır.Dış cephe boyalı bina çatılıdır.Taşınmaz Rize Merkez Piriçelebi mahallesi zihni derin caddesine cephelidir. Karadeniz sahil yoluna ortalama 600 metre, Rize şehir merkezine yaklaşık 500 metre mesafededir. Çevresinde büyük marketler, çok sayıda katlı binalar ve değişik işyerleri mevcuttur. Ulaşımı oldukça rahat, taşıma araçları parselin yanından geçmektedir. Tüm bu özellikleri dikkate alınarak 1150 ada 20 sayılı parsel üzerindeki binanın 3. kat 9 nolu bağımsız bölümün ,arsa payı ile birlikte Muhammen bedeli 223.750,29 TL. Olarak tespitle bu muhammen bedelle açık artırmaya çıkarılacaktır.
SATIŞ ŞARTLARI : Rize Merkez Piriçelebi mah. Kain 1150 ada 20 nolu parsel üzerindeki 3. kat,9 nolu bağımsız bölüm.
1. Satış günü :28.05.2019 günü saat 14.00-14.10 saatleri arasında,
2. Satış günü :26.06.2019 günü saat 14.00-14.10 saatleri arasında,

Rize merkez Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda satışları yapılacaktır.
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tebliğ edilemeyen hissedarlara gazete ilanı satış ilanı tebliğ yerine geçecektir.
Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018-7 satış sayılı dosyanumarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 12 .04.2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR