RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Rize/Merkez'de bahçeli kargir ev mahkemeden satılıktır

RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005481
Şehir : Rize / Merkez
Semt-Mahalle : BOĞAZ MAH. / RİZE
: 1012
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 30.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
AKŞAM 30.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
435,144 TL
Birinci Satış Günü
:
13.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
18.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
Rize merkez Sulh Hukuk mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

RİZE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/1 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri :
Satışa konu Rize – Merkez boğaz mahallesinde kain 340 ada 9 sayılı parsel tapuda alanı 1.012,00 m2 cinsi bahçeli kargir ev olarak kayıtlıdır. Halıhazırda parsel üzerinde çay bahçesi ve bina bulunmaktadır.Dosyadaki imar planına göre 42 m2 si imar yolunda, 620,00 m2 si imar adasında, 320,00 m2 si imar adasında ve 30 m2 iimar yolu içinde kalmaktadır.Etrafında müstakil yapılaşmalar,üniversite öğrencilerine hitab eden öğrenci yurdu vardır. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine yakın konumdadır. Alt yapı hizmetlerinin tamamından doğalgaz dahil yararlanmaktadır. Zemini kısmen düz ve kısmen eğimlidir. Dosyadaki Belediyenin bildirdiği imar durumu yazısına göre Ayrık nizam 5 ve 6 kat yapılaşmaya müsaittir.Taşınmaz üzerinde bulunan ev 1 zemin 1 normal kat olmak üzere 2 katlı betonarme inşaat tarzında inşa edilmiş ev mevcuttur.Zemin kat depo 1 kat ev olarak kullanılmaktadır. Bina dıştan sivalı boyasız,içten sıvalı ve boyalıdır.Binanın çatısı aluminyum trapezdir. Bina inşa senesi itibarıyle % 20 oranında eskimiştir. Dava konusu taşınmaz tüm bu özellikleri dikkate alınarak değeri 435.144,67 TL. Olarak tespitle bu muhammen bedelle açık artırmaya çıkarılacaktır.
1. Satış Günü : 13/09/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 18/10/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri :Rize merkez Sulh Hukuk mahkemesi duruşma salonu

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR