REYHANLI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Reyhanlı/Bayır Mahallesi'nde bahçeli müstakil ev (1/2 hisseli) mahkemeden satılıktır

REYHANLI SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985793
Şehir : Hatay / Reyhanlı
Semt-Mahalle : BAYIR MAH. / REYHANLI
Oda Sayısı : 6+1
: 175
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

GİZEM 23.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
470,752 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
REYHANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONUNDA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
REYHANLI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : HATAY,REYHANLI,BAYIR MH. 5279 NOLU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Reyhanlı İlçe, 0 Ada, 5279 Parsel, BAYIR Mahalle taşınmaz arsa niteliğinde olup 685,05 m2dir.
Taşınmaz 1/2 hisselidir. Parsel içerisinde değişik yaş ve cinste meyve ağaçları bulunmaktadır.Söz konusu parselde bulunan ağaçlar meyve verme yaşındadır.
Reyhanlı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 24/10/2016 tarih ve 729 sayılı yazısında taşınmazın ayrık nizam 2 kata müsadeli arsa vasfında olduğu 102 m2 lik alanın yola terkinin planlandığı görülmektedir. Zeminde yolun henüz açılmamış oldugu görülmüştür.
İlçe merkezinin her türlü alt yapısından yararlanır konumdadır.taşınmazın mevkii konumu imar durumu niteliği büyüklüğü üzerinde bulunan yapının durumu serbest piyasa alım satım rayiçine göre arsa değeri metrekaresi 340,00 TL takdir edilmiştir.
Taşınmazın üzerindeki Zemin+Normal Kat olarak betonerme karkas yapı tarzında inşa edilmiş alt kat 4 oda mutfak banyo ve wc'den ibaret ve 175 m2 alana sahip üst kat 3 oda mutfak banyo ve wc'den ibaret ve 144 m2 alana sahip yaklaşık 9-10 yıllık olduğu gözlemlenen 2 katlı konut bulunmaktadır.Üst katın yer kaplaması seramik duvarları sıvalı ve plastik boya kapı doğramaları ahşap pencere PVC malzemeden imal edilmiştir.Islak mekan duvarları seramik kaplı mermer mutfak tezgahı tezgah alt ve süt dolap yer almaktadır.Taşınmazın toplam değerinde arsa değeri,ağaç değeri ve yapı değerleri gözönüne alınmıştır.
Adresi :
Yüzölçümü : 658,05 m2
Arsa Payı : 1/2 HİSSELİ
İmar Durumu : Ayrik Nızam 2 Kata Müsadeli
Kıymeti : 470.752,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 2.Derece Askeri Yasak Bölge Kalmaktadır şeklinde beyan ve Reyhanlı İcra Müdürlüğünün 2002/194 esas sayılı icra dosyasından şerh vardır.
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : REYHANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONUNDA -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/04/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR