OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez/Rahime Hatun Mahallesi'nde icradan satılık daire

OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888159
Şehir : Osmaniye / Merkez
Semt-Mahalle : RIZAİYE MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 3+1
: 92
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/326 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
119600 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Osmaniye Adliyesi Baro Toplantı Salonu Merkez/OSMANİYE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OSMANİYE
2. İCRA DAİRESİ

2018/326 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 1107 Ada, 211 Parsel, Rızaiye Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Kamunun ve Belediyenin verdiği hizmetlerden yararlanmakta olup 1 nolu taşınmaz binanın zemin katında bina girişine göre sol tarafta konumludur. Osmaniye Tapu Müdürlüğü arşivinde 21/07/2016 tarih ve 1980 sayılı mimari projesine göre taşınmaz salon,3 adet oda,mutfak,antre,hol,wc,banyo ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık net alanı 81 m2, yaklaşık brüt alanı 92 m2 dir.Taşınmaz içerisinde çilingir temin edilemediğinden inceleme yapılamamış emsal daire incelenmiştir.Buna göre daire giriş kapısı çelik kapı,iç kapıları ahşap,pencereleri pvc malzemeden imal edilmiştir.Antre hol ve mutfak zemin kaplamaları seramik olup,duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır.Balkon zemin kaplaması seramik olup duvarları ince sıva üzeri boyalıdır.Banyo,duş,wc zemin ve duvar kaplamaları seramik.Banyoda lavabo klozet ve duşa kabin mevcuttur.Mutfak dolapları ahşap malzemeden imal edilmiş olup tezgah granittir.Taşınmaz ısıtma sistemi doğalgazlıdır.

Adresi : Rahime Hatun Mah. 9037 Sok. No:5/1 Merkez / OSMANİYE

Yüzölçümü : 559,00 m2

Arsa Payı : 10/160

İmar Durumu : İnşaat tarzı 3/B yapı sınıfında betonarme yapı tarzında 5 kat olarak inşa edilmiştir.

Kıymeti : 119.600,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir

1. Satış Günü : 11/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : Osmaniye Adliyesi Baro Toplantı Salonu Merkez/OSMANİYE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 5582Sayılı Yasa’nın 35.Maddesi ile 3065 Sayılı K.D.V.Kanunu’nun 17.Maddesi’nin 4.fıkrasının ş bendi gereği tüm katılımcıların K.D.V. den muaf, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/326 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR