ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pursaklar/Fatih Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199577
Şehir : Ankara / Pursaklar
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / PURSAKLAR
Oda Sayısı : 2+1
: 83
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 11
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/186 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
16. İCRA DAİRESİ
2019/186 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Pursaklar İlçe, 95545 Ada, 1 Parsel, PURSAKLAR Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Dosya içerisindeki mevcut olan 21/10/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre;Ankara İli, Pursaklar İlçesi, Pursaklar Mahallesi, 95545 ada 1 parsel, 8.311,00 m2 yüzölçümlü ?A, B, C ve D bloklardan oluşan 4 adet 11 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası? niteliğindeki ana taşınmazın 48 / 7700 arsa paylı, A Blok 2.Bodrum kat (3) bağımsız bölüm numaralı meskenin tamamının Dağıstan oğlu Murat Şengül adına kayıtlı olduğu takyidatları ile bildirilmiştir.95545 ADA 1 PARSEL 3/A NUMARALI A BLOK , Bina, 3 bodrum + Zemin + 7 normal kat olmak üzere toplam 11 kattan oluşmaktadır.Binanın dış cephesi mantolama üzeri dış cephe boyalı vaziyettedir.Binanın giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyum doğramadır.Bina girişinde zeminleri mermer, duvarları 1.20 mt. mermer plak kaplı üzeri plastik boyalıdır.Bina merdiven basamak ve sahanlıkları mermer, duvarları 1.20 mt. mermer plak kaplı üzeri plastik boyalıdır.Ana gayrimenkulde, (A Blok) toplam 40 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Binada asansör mevcuttur.Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. 2.BODRUM KAT (3) BAĞIMSIZ BÖLÜM NUMARALI MESKEN:Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır.Meskende hâlihazırda mal sahibi ikamet etmektedir.Bağımsız bölüm mahallen : 2 oda, salon, mutfak, antre-hol, wc, banyo ve 2 balkondan müteşekkildir.Antre-hol zeminleri seramik kaplı, duvarlar alçı sıva üzeri boyalı, tavan plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon ve odaların yer döşemesi laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavan plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik olup duvarlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutfak tezgâhı mermerit, tezgâh arası seramik, tezgâhın altında ve üstünde ahşap dolapları yapılıdır. Banyo, Wc zemin ve duvarları seramiktir. Wc?de hela taşı ve lavabo; banyoda, klozet ve lavabo mevcuttur.Balkonlar zeminileri seramik olup açık balkon şeklindedir. Pencereler PVC+ısıcamlı doğrama, demir parmakları bulunmaktadır.İç kapılar panel kapıdır.Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Mesken bina girişine göre sağ ön ve yan tarafta , güneybatı ve kuzeybatı yönlerinde çift cephede yer almaktadır. Meskenin faydalı kullanım alanı Harita Kadastro Mühendisi tarafından içten içe yapılan ölçülere göre 83,50 m² olarak hesaplanmıştır.
Adresi :Fatih Mahallesi ( Tapuda Pursaklar Mahallesi) Ürgüp Sokak Park Sitesi No:3/A Pursaklar / ANKARA
Yüzölçümü : 8.311,00 m2
Arsa Payı : 48/7700
İmar Durumu : Kaydındaki gibi
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kat karşılığı İnşaat hakkı şerhi, Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 23/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK. 127. md. gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/186 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR