POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Polatlı/Zafer Mahallesi'nde 137 m² daire icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980339
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 137
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKLAL 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/926 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 14:40
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2018/926 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmazın bulunduğu site Polatlı-Konya Karayolu'na yaklaşık 30 m. kadar mesafededir.taşınmazın bulunduğu B Blok, betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 5 normal katlı olarak, ayrık nizamda inşa edilmiştir. Dış cephesi, renkli hazır sıva ile sıvalıdır. Mantolaması yapılmıştır. Asansörlüdür. Satışa konu taşınmaz B blok, dördüncü katta bulunan doğu, batı ve güney cepheli olan dairedir. Daire fiili durumu itibari ile 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. İç kapıları Amerikan panel kapıdır. Pencereleri ise renkli plastik doğramalıdır. Tuvalet ve banyo zeminleri seramik, diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. Diğer duvarları alçılı, kartonpiyerli, plastik badanalıdır. Tavanlarında tavan straforu vardır. Mutfağında çimstone tezgahlı lüks ahşap dolap bulunmaktadır.
Doğalgazlı olup kombili kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır.
Adresi : Ankara İl, Polatlı İlçe, Zafer (Şentepe) Mahalle/Köy, 1828 Ada, 2 Parsel,9 Nolu Bağımsız Bölüm ( Berrak SK. Maliyeciler sitesi B BLOK 4. Kat 9 N'lu mesken)
Yüzölçümü : 137,64 m²
Arsa Payı : 1/39
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/926 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR