Yazdır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 3+1 daire vasıflı mesken satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00494378
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / POLATLI
Banyo Sayısı : 1
Oda Sayısı : 3+1
: 108
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 11.01.2017 14:00
İkinci İhale Tarihi : 14.02.2017 14:00
Muhammen Bedeli : 90000 TL
Dosya Numarası : 2016/9028 ESAS
İhale Yeri : Polatlı Adliyesi 1. Kat Satış Salonu
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2016/9028 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Polatlı İlçesi, Zafer Mahallesi, 59 Ada, 7 Parsel, 4. Kat, 9 Numaralı Bağımsız Bölümde kayıtlı 308,00 m2 miktarıhdaki "arsa" niteliğindeki taşınmazda 13/154 arsa paylı, Menteşe Caddesi ile Menekşe Caddesinin kesiştiği köşede Menekşe Caddesi 6 numara adresinde R. Sağlık Apartmanında bulunan meskendir. Dairenin bulunduğu binanın alt yapı sıkıntısı yoktur ve her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır. Bina betonarme tarzda, bodrum, zemin ve 4 normal katlı olarak, bitişik nizamda inşa edilmiştir. Toplamda 10 daire ve 2 dükkanlıdır. Binanın dış cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Bina yol hattı olduğu için bahçesi yoktur. Bina yaklaşık 30 yıllıktır. Daire; mimari 4. katta bulunan doğu, batı ve kuzey cepheli olan dairedir. Daire fiili durumu itibari ile 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik, iç kapıları ise ahşap kapıdır. Pencerelerinin 2 adeti plastik doğramalıdır. Diğerleri ahşap doğramalıdır. Dairenin tüm zeminleri mozaik ile kaplıdır. Tuvalet ve banyo duvarları yarıya kadar fayanslıdır. Diğer duvarları bordürlü, plastik badanalıdır. Mutfağında mermer tezgahlı eski tip ahşap dolap bulunmaktadır. Dairenin doğalgazı bağlı değildir. Soba ile ısıtılmaktadır. Yaklaşık brüt 108,00 m2 alana sahiptir. İçinde borçlulardan "Musa Ayaz" ikamet etmektedir. Taşınmaz hakkında ayrıntı bilgiler dosyadaki kıymet takdir raporunda mevcuttur.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 11/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/02/2017 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliyesi 1. Kat Satış Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9028 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR