KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Piri Reis'te 2+1 daire icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907433
Şehir : Kahramanmaraş / Onikişubat
Semt-Mahalle : PİRİ REİS MAH. / HACIBAYRAM
Oda Sayısı : 2+1
: 89
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2715 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
97,896 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 15:30
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2.kat İhale salonu Onikişubat Kahrmanamaraş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/2715 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Onikişubat İlçe, 2132 Ada, 10 Parsel, KARAMANLI Mahalle/Köy, 19 Nolu Bağımsız Bölüm Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Karamanlı Mah., 2132 ada 10nolu parsel olup, Zemin Tipi Katirtifakı , Ana Taşınmaz Nitelik ARSA dır. hissesi 1/1dir. Yüzölçümü 2.949,38 m2dir. Arsa Pay/Payda: 1/96dir. Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Karamanlı Mah. (Piri Reis Mah. 81.sok. No: 6), 2032 ada 10 nolu parselde bulunan Vadi Kent Sitesi A Blok zemin kat -19 nolu (Yerinde 4. Kat 19 Nolu) bağımsız konuttur. VADİ KENT SİTESİ 4 Bodrum Kat+ Zemin Kattan oluşan 5 Katlı binadır. Yapı cinsi Betonarme karkastır. Isınma sistemi doğalgaz kaloriferlidir. konut Güney- Kuzey- Batı cephelidir. Yapı Ruhsat tarihi 19.02.2016 olupİnşaat ruhsatına göre Oturum Alanı 89 m2 dir.Girişte hol+ salon+ mutfak+ ebeveyn yatak odası+ çocuk yatak odası+ banyo+ wc bulunmaktadır. Yer döşemesi balkonlar, banyo, wc, mutfak seramik olup diğer mekanlar ahşap parkedir. Duvarlar alçı sıva üzeri saten boyadır. Tavan plastik boyadır, tavanda kartonpiyer vardır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap, pencereler p.v.c. dir. Banyo ve wc kapıları p.v.c dir. Banyo ve wc duvarları fayans kaplamadır. Wc de Hilton tipi lavabo vardır tavanları asma tavandır. Mutfakta tezgah ve dolapları mevcuttur. Alt yapısı vardır ve Belediyenin yol, su, ulaşım, çöp toplama ve benzeri hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapı inşaat süresi göz önünde bulundurulduğunda yeni bir yapıdır 0-3 yıllıktır. Çevre duvarı ve açık otoparkı vardır. Hali hazırda kullanılmaktadır.
Adresi :Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Karamanlı Mah. (Piri Reis Mah. 81.sok. No: 6), 2032 ada 10 nolu parselde bulunan Vadi Kent Sitesi A Blok zemin kat -19 nolu (Yerinde 4. Kat 19 Nolu) bağımsız konuttur.
Yüzölçümü : 2.949,38 m2
Arsa Payı : 1/96
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı içerisinde olup,AT ( Atrium) nizam konut alanıdır.
Kıymeti : 97.896,39 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir.(Taşınmaz üzerinde 6306 sayılı kanun gereğince riskli yapıdır.18/02/2015-3835 beyanbulunmaktadır.)
1. Satış Günü : 15/01/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2.kat İhale salonu Onikişubat Kahrmanamaraş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK. 127. Maddesigereğince ilanın bir sureti ilgililere ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı olduğu bilinen ilgililerin tapuda kayıtlı adreslerine, varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres ve kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresi olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz. Gazete de elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. İş bu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlarailanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2715 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2018/2715 TLMT. - DÜZELTME İLANI-

Taşınmaz konut Finansman Kredisinden dolayı satışa çıkarılmış olup 3. Kişiler de dahil olmak üzere KDV'den muaftır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR