İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik'te 65 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153148
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / ÇINARDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 65
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/27856 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ

2019/27856 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NOLU TAŞINMAZIN:
Tapu kaydı : İstanbul İli, Pendik İlçesi, Dolayoba Mahallesinde kain; Ana Gayrımenkul Beş Adet Bahçeli Kargir Apartman Niteliğinde, tapuda 27 Pafta, 3452 Parselde kayıtlı, 6/432 Arsa Paylı, 23 Cilt, 2243 Sahife Numaralı, D Blok, 2. Kat,9 Bağımsız Bölüm Numaralı, Mesken vasıflı taşınmaz.
Özellikleri : Dosyadaki bilirkişi raporunda; "Satışa konu taşınmazın bulunduğu binaya sokak üzerinden bahçe içinden geçilerek ulaşılmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğramalı camekanlıdır. Bina Bodrum + Zemin + 3 Normal Kat ve Çatı Arasından oluşmaktadır. Bina dış cephesi sıvalı boyalı olup binada bulunan tüm mahaller mesken kullanımlıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Bina tüm belediye hizmetlerinden faydalanır konumda olup doğalgaz aboneliği bulunmaktadır. Bina arka cephesinden sokak üzerinde erişimli açık otopark alanı bulunmaktadır. Site olarak anılan blokların her biri sokak üzerinden müstakil girişli olup herhangi bir güvenlik ya da site özelliği bulunmamaktadır. Satışa Konu Edilen D Blok 2. Kat 9 Numaralı Daire; daire, Antre, Hol, Banyo-WC, 3 Yatak Odası, Mutfak, Salon ve 2 Adet Balkon mahallerinden oluşmaktadır. Daire 3+1 kullanımlı olup net 65,96m²; takribi brüt 80,00m²'dir. Daire içi kullanılan malzemeler ve dairenin mevcut durumu tetkik edildiğinde, Antre zemini seramik kaplamalı duvarları alçı üzeri boyalıdır. Salon zemini parke kaplı, duvarları saten alçı üzeri boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplamalıdır. Mutfak alt ve üst ahşap dolapları olupmutfak tezgahı bulunmaktadır. Tüm yatak odalarının zemini parke kaplamalıdır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplamalıdır. Duş alanı, lavabo ve klozet bulunmaktadır. Daire girişi kapısı çelik kapı, daire iç kapıları panel kapı olup dairenin tüm camları PVC doğramalıdır." denilmektedir.
İmar Durumu : Pendik Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 21/11/2019 tarih 99196931-115-E.51821 sayılı yazısına göre: "İstanbul İli, Pendik İlçesi, Dolayoba (Dumlupınar) Mahallesi, 3452 Nolu Parselde bulunan söz konusu taşınmaz; 13.04.2018 onay tarihli 1/1000 ölçekli Güllübağlar Mahallesi ve Çevresi Uygulama İmar Planında kısmen yol, kısmen de TAKS:0.40 KAKS:2.00 Yençok:30,50 m (10 kat) yapılaşma koşullu Konut Alanında kalmaktadır." denilmiştir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tedaş lehine kira şerhi, haciz ve ipotek şerhi.
Adresi : Dumlupınar Mah. Rabıta Sok. Andaçkent Sitesi, Bina Kapı No : 1 Bağımsız bölüm: 9 Pendik / İSTANBUL
Arsa Payı : 6/432
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İşbu satış ilanının gazetede yayınlanan nüshasının İİK.127.maddesi uyarınca tebliğ yapılamayan tapu ilgililerine tebliğ yerine geçeceği, 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/27856 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR