İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik'te 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077656
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : ÇINARDERE MAH. / ÇINARDERE
Oda Sayısı : 3+1
: 86
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/20539 ESAS
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ

2017/20539 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İ.İ.K.127 MAD.GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez Tapu kaydında belirtilen ) alakadarlara takip borçlularına gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TapuKaydı : İstanbul ili, Pendik ilçesi, Dolayoba Mahallesi, 4100 Ada, 1 Parselde kayıtlı 4.670,00m2 yüzölçümlü Bahçeli Kargir Dört Blok Apartman nitelikli anataşınmaz üzerinde10/600 arsa paylı D Blok, 2. Kat 9 no'lu bağımsız bölümde kayıtlı mesken nitelikli taşınmaz olup, malikin hissesi tamdır.
Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu sitede toplam 4 adet blok ve açık otopark bulunmaktadır. Bağımsız bölümün bulunduğuA7 Blok (tapuda D Blok) bodrum kat, zemin kat, 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlıdır. Binanın mimari projesine göre, bodrum katında, sığınak, kömürlük, zemin katta, bina girişi, 4 adet daire ve 4 normal katların her birinde 4 er adet daire olmak üzere toplam 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi cephe boyalı şeklindedir. Binaya giriş kapısı demir doğrama kapı, merdivenler mermer, duvarları saten boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Yaklaşık 27 yıllık bir yapıdır. Bina girişi caddeye göre sağ (kuzey) cephesinden sağlanmaktadır. Bina orta işçilik ve malzeme ile yapılmıştır. Bağımsız bölüm; 2.normal kat, 9 nolu mesken, mahal kullanımına göre bina girişine göre sol ve ön cephede kalan dairedir. Mimari projesine göre vaziyet planında bina girişi bulunmamakta ve blok numaraları elle yazılmıştır. Söz konusu durumda daire konum tespiti yapılamamakta olup, satış sonrası sorun yaratabilecek bir unsurdur. Mimari projeye göre normal katta 86 m2 alanda salon, mutfak, 3 oda, banyo, antre, hol ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mahal kullanımında 2 balkon hacmi daireye katılmıştır. Hali hazırda taşınmaz borçlu tarafından kullanılmaktadır. Salon ve odaların zemin döşemeleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üstü saten boyadır. Antre, mutfağın ve ıslak hacimlerin zemin döşemesi fayans kaplama, koridorun ve mutfağın duvarları alçı sıva üzeri saten boya, ıslak hacimlerin ise duvarları fayans kaplıdır. Mutfak mahallinde lamine mutfak dolapları ve granit mutfak tezgâhı bulunan taşınmazın, giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları Amerikan panel kapı ve pencere doğramaları PVC'dir.
Adresi ve konumu : İstanbul İli, Pendik İlçesi, Çınardere Mahallesi, 450 Konutlar Caddesi, 450 Konutlar Sitesi, A7 Blok (tapuda: D Blok), No:15, D:9 posta adresinde yer almaktadır. Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Söz konusu bölgede ticari alanlar cadde üzerlerindeki binaların zemin katlarında yer almakta olup, normal katları ise yoğun bir şekilde mesken nitelikli gelişmiştir. Yakın çevresinde Siteler Merkez Cami, Pendik Spor Tesisleri, Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi yer almaktadır.
İmar Durumu : Dosyasında mevcut Pendik Belediye Başkanlığı Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün 19.09.2017 tarihli, E.7886-29191 sayılı belgesine göre; Dolayoba Mahallesi, 4100 ada, 1 parsel, 1/1000 ölçekli 05.12.2012 t.t.li Çınardere, Yayalar, Velibaba ve Ertuğrulgazi Mahallelerinin bir Kısmına Ait Uygulama İmar Planında kısmen Taks: 0.40, Kaks: 2.00 ayrık nizam K rumuzlu “Konut Alanı”nda, kısmen de yolda kalmakta olup; söz konusu parselin bulunduğu alanda imar uygulaması ve plan çalışmaları devam etmektedir.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut olup, tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/20539 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR