İSTANBUL ANADOLU 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik\Çamlık'da 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01081408
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : ÇAMLIK MAH. / YENİŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 108
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/31297 ESAS
Muhammen Bedeli
:
473,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 15:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu , İstanbul Anadolu Adalet SarayıKartal / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 16. İCRA DAİRESİ

2018/31297 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : İstanbul İli, Pendik İlçesi, Şeyhli Mahallesi, 7301 Ada, 13 Parsel, 91.781,76 m2 Ana Taşınmaz Yüz Ölçümlü, 6/2592 Arsa Paylı, S10 Blok, 1. Kat 7 Bağımsız Bölüm No'lu Mesken nitelikli taşınmaz.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Satışı yapılacak olan taşınmazın bulunduğu mahallen Pendik İlçesi Çamlık Mahallesi Meşe Sokak üzerindedir. İmar planında konut alanı olarak görülen gayrimenkul sitelerin çok olduğu ve hareketli bir bölgede bulunmakta olup, Semerkant Bulvarına bitişik durumdadır. Resmi binalara yakın olmamakla beraber ulaşımı rahat ve kolaydır. Su, elektrik, doğalgaz, ulaşım, alt yapı ve her türlü belediye hizmetlerinden yararlanır durumdadır. Gayrimenkulün etrafı duvarla çevrili, güvenlik kontrollü ve giriş nizamiyeli, site özellikli, B.A.K olarak iyi malzeme ve işçilikle yapılmış, 11 yaşında binalar mevcuttur. Bahçede peyzaj düzenlemesi, yeşil alan, ağaçlandırma, açık otoparkı ve çocuk oyun alanı mevcuttur. Binaların dışı yalıtımlı, sıvalı ve boyalıdır. Merdiven girişleri, merdivenler ve ortak alanlar mermer kaplı, paslanmaz korkulukludur. S10 Blok, 1. Kat 7 Bağımsız Bölüm No'lu daireye evde kimse olmadığından daire içi hakkındaki bilgi, bilirkişi tarafından, site yönetiminden ve borçlunun oğlu ile telefon irtibatı sağlanmak suretiyle alınan bilgilerden, söz konusu daire; antre, mutfak, salon, 3 yatak odası, ebeveyn banyosu, banyo - wc olarak yapılmış ve mutfak ile salonda balkon olup 108,00 m2 net alanlıdır. Antre ile mutfak tabanı seramik kaplı, duvarlar ve tavan alçı sıva saten boyalıdır. Mutfak tezgahı granit olup altında ve üstünde lake dolaplar vardır. Salon ve yatak odaları tabanı laminant parke , duvarlar ve tavan alçı sıva saten boyalıdır. Banyo ile ebeveyn banyosu tabanı ve duvarlar seramik kaplı olup, lavabo, klozet ve duşakabin mevcuttur. Daire dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel kapı, pencereler PVC doğramadır. Isıtma doğalgaz merkezi sistem olup elektrik, su tesisatı döşenmiştir.
Adresi : Çamlık Mahallesi Meşe Sokak Sarmaşıkevler Sitesi S10 Blok,Dış Kapı No:1
Kat:1 İç Kapı No:7 Pendik / İSTANBUL
Arsa Payı : 6/2592
Kıymeti : 473.000,00 TL
KDV Oranı : % 1
İmar Durumu : PendikBelediye Başkanlığı Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'nün 05/11/2018 tarih, E.64712 söz konusu taşınmaz, 10.07.2012 T.T'li 1/1000 ölçekli, Pendik Yenişehir ve Çamlık Mah. bir kısmına ilişkin revizyon uygulama imar planında, KAKS:0.50 , TAKS:0.20, Hmax:9.50 m yapılandırma şartlarında K2 lejantlı konut alanında kalmaktadır denilmektedir.
Kaydındaki Şerhler : Beyan ;24/11/2008 Tarih, 22235 Yevmiye : Yönetim Planı. Diğer mükellefiyetler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu , İstanbul Anadolu Adalet SarayıKartal / İSTANBUL
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İş bu satış ilanı tapuda adı geçen ilgililere tebliğ imkansızlığı durumunda ilanen tebliğ yerine (İİK. 127 mad.) kaim sayılacaktır.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/31297 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06/11/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR