İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik Velibaba'da 60 m2 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891274
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : VELİBABA MAH. / ÇINARDERE
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/713 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
01.02.2019 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 18. İCRA DAİRESİ

2015/713 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU BİLGİSİ: İstanbul İli Pendik ilçesi Dolayoba Mah. 8446 ada, 17 parsel 2 Bağ.Bölüm nolu taşınmaz.
Özellikleri :İstanbul ili Pendik ilçesi Velibaba Mah. D-100 karayolunun 2600 metre kuzeyinde, Nergiz sokağına 200 metre, Yakacık Caddesine 300 metre, Barbaros Hayrettin caddesine 450 metre mesafededir. Bu caddelerden otobüs-minibüsler ile toplu taşıma imkanı bulunmaktadır. Toplu ulaşım açısından yeterli alternatifler içermektedir. Çarşı-merkez konumuna yakındır. Sosyo-ekonomik olarak orta gelir grubuna hitap etmektedir. Yakın çevresinde Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Nuh Kuşçulu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeri almaktadır. Bulunduğu bina 3 yaşında, bir bodrum, bir zemin, 4 normal kattan oluşan betonarme bir apatrmandır. Binanın deprem yönetmeliğine uygun bir taşıyıcı sistemi bulunduğu değeerlendirilmiştir. Bina geneli kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi vasat bakımlı ve temizdir. dış cephesi ısı yalıtımlı sıva üzeri boya, pencereleri çift camlı pvc dir. Salon pencereleri yere kadar camlı, önü alüminyum korkulukludur. Bina giriş kapısı boyalı ferforje demirdir. Bina girişi holü ve merdivenler bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Merdiven holü duvarları yağlı boya ve plastik boyadır. Binada asansör bulunmakta, ısınma doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Binada genel olarak kullanılanmalzeme ve işçilik vasat kalitededir. Daire içine girilememiş, üst kattaki aynı özelliklerde daire gezilmiştir. Daire giriş kapısı ahşap göbekli 2.sınıf çeliktir. İç kapılar lake panel kapı giriş holü koridor mutfak seramik salon ve odalar laminat parkedir. Duvarlar saten boyalı ve kartonpiyelidir. Mutfak dolapları laminat kapaklı mdf, tezgahı granit, altü-üst dolap araları seramiktir. Daire içinde kullanılan malzeme ve işçilik vasat kalite, genel olarak bakımlı ve temizdir.
Adresi : İstanbul İli Pendik ilçesi Velibaba Mah. Kalkan Sk. No.11 Kat.1 B.B. No.2
Yüzölçümü : 338,00 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde(60,00m2 daire)
Arsa Payı : 69441/677340 8 (arsa pay/payda) (Hisse oranı tam)
İmar Durumu : Pendik belediyesinin 31/01/2018 tarihinde verdiği imar durumu belgesine göre söz konusu parsel; 1/1000 ölçekli, 05.12.2012 t.t.'li Çınardere Yayalar Velibaba ve Ertuğrulgazi mahallelerinin bir kısmına ait uygulama imar planında konut alanında; Taks: 0.40,Kaks:1.50, Hmaks: 30.50m. Yapılanma şartlarında K2 rumuzlu Konut Alanında Kalmaktadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi.
1. Satış Günü : 07/01/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 01/02/2019 günü 14:40 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/713 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR