İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik Şeyhli'de 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01200005
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : ŞEYHLİ MAH. / ŞEYHLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 65
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/467 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
02.10.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU
9. İCRA DAİRESİ

2019/467 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Pendik İlçe, 9036 Ada, 10 Parsel, ŞEYHLİ Mahalle/Köy, 17 Nolu Bağımsız Bölüm İstanbul İli, Pendik İlçesi, Şeyhli Mahallesi Molla Gurani Caddesi, No:1 adresindeki binada yer alan bağımsız bölümün bulunduğu ana taşınmaz tek bloktan ibaret olup, yapı betonarme karkas tarzda, bodrum + zemin + 7 normal kat+ çatı aralı şekilde, olarak projelendirilmiştir. Bina dahilinde, zemin kat alanında bina girişi ve dükkanlar, diğer kat alanlarında toplam yirmi sekiz (28)adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi zemin kattan sağlanmaktadır.Bahse konu 4.kat 17 numaralı mesken, bina girişine göre sol tarafta konumlu olup, hol, iki adet oda, salon, mutfak, banyo tuvalet ve balkon mahalleri bulunmakta ve 65 m2 inşaat alanlıdır. Ayrıca taşınmazın eklentisi kat bahçesi yerinde ara bölme duvarı kaldırılarak bağımsız bölüm içerisine katılmıştır. Binanın ve bağımsız bölümün inşasında standart olduğu kabul edilen malzemeler kullanılmıştır. Bağımsız bölümün ıslak zemin döşemeleri seramik malzemeyle, oda zemin döşemeleri ise laminant parke malzemeyle kaplanmıştır. Dış kapı çelik, iç kapılar ahşaptır. Pencereler pvc doğramalı çift camdır. Banyoda duşakabin, hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır. Mutfak ve banyo armatür ve vitrifiye malzemeleri takılı durumdadır. Müstakil kombili kaloriferli ısınma türündedir. Binanın asansör tesisi bulunmaktadır. Binanın altyapı hizmetlerinin bulunduğu bölgedeki parseldir.
Adresi : İstanbul İli, Pendik İlçesi, Şeyhli Mahallesi Molla Gurani Caddesi, No:1
Yüzölçümü : 1.309,40 m2
Arsa Payı : 123/6547
İmar Durumu : PendikBelediye Başkanlığı, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'ndeki 15/01/2019 tarihli 2681 sayılı yazılarındaki bilgilere göre, Şeyhli Mahallesi, Pafta (G22B06C4B), Ada (9036), Parsel (10) numaralı taşınmaz ile alakalı, İmar Durum bilgilerine göre; 15/02/2013- 27/10/2013 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli, Şeyhli Bölgesi Uygulama İmar Planında, kısmen TAKS:0,40 , Hmaks:30,50 m, KAKS:1,50 yapılanma şartlarında K1 rumuzlu Konut Alanında, kısmen de yolda kalmakta olup parselin metro güzergahı koruma sınırı alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/09/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 02/10/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/467 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR