İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik Esenyalı'da 110 m2 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180923
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : AHMET YESEVİ MAH. / ESENYALI
: 110
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 27.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/22289 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU5. İCRA DAİRESİ

2019/22289 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satışa konu taşınmazın özellikleri : Satışa konu taşınmıazİstanbul İli Pendik İlçesi Esenyalı Mahallesi (Ahmet Yesevi Mahallesi) 5329 ada 6 parsel de Hürriyet caddesi No:69 1.Kat 5 nolu b.b. daire vasıflı taşınmaz olup borçlu M.D adına tam hisse kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde Aile Konutu Şerhi İpotek Şerhi 150/c şerhi ve İstanbul 25. İcra Müdürlüğünün 2019/8566 esas sayılı dosyasından konulan hacz işerhi mevcuttur.

Taşınmazın adresi Esenyalı Mahallesi (Ahmet Yesevi Mahallesi) 5329 Ada 6 Parsel De Hürriyet Caddesi No:69 1.Kat 5 Nolu B.B.Pendik / İSTANBUL'dur.

Gayrimenkulün Hududu ve Sahası: Söz konusu taşınmaz dosya içerisinde mübrez tapu kaydı ve çapı arazide belirgin sabit noktalardan istifade ile arz üzerine aplike edildiğinde anılan taşınmazın alanı,boyutları , semt ve mevkii itibariyle yerine aynen uygun olduğu tespit edilmiştir.

Halihazır Durumu:Söz konusu gayrimenkul İstanbul ili Pendik İlçesi Esenyalı Mahallesi (Ahmet Yesevi Mahallesi) 5329 ada 6 parsel de Hürriyet caddesi No:69 1.Kat 5 nolu b.b. daire konumundadır.Bina betonarme karkas sistemde inşa edilmiş olup,binada asansör bulunmamaktadır.Bina 1 Bodrum+1 zemin+3 normal kart bodrum hacimlerinden oluşmaktadır.Bina kapısı demir profil cam detaylıdır.Değerlindermeye konu bağımsız bölüm 1.katta giriş kapısında Amerikan Panel çelik kapı kullanılmıştır.Girişte bir hol, hole açılan 1 mutfak +2 oda +1 tuvalet banyo bulunmaktadır.Islak zeminler seramik kuru zeminler laminant parkekullanılmıştır.Pencerelerde pvc kullanılmıştır.Mutfak dolapları ahşap olup granit memer detayı mevcuttur.Banyoda duşa kabin bulunmaktadır.Dairede yapılan ölçümlerde takribi toplam net 110 m2 brüt 130 m2 olduğu tespit edilmiştir.Elektrik su doğalgaz bağlantıları mevcut olup bağımsız doğalgaz sayaç sistemi kullanılmıştır.Konu taşınmaz kullanıma ve tasarrufa uygun niteliktedir.Bina her türlü belediye hizmetlerinde istifade eder konumda olup toplu taşıma yakın ulaşım kolay olduğu gözlenmiştir.

İmar Durumu: Dosyada mevcut İstanbul Pendik Belediye Başkanlığının İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 18/07/2019 tarih İmar durum yazısında söz konusu 5329 ada 6 nolu parselin 1/1000 ölçekli 17/01/2015 tt’li Pendik Fatih ve Ahmet Yasevi, Mah. Uygulama İmar planı kapsamında Konut alanında kalmakta olduğu bilgisi alınmıştır.Taks: 0,40 Kaks:1,50 Hmaks:30,50 yapılanma şartlarındadır.

Yüzölçümü: 318,58 m2

Arsa Payı : 24/192

Kıymeti : 280.000,00 TL

KDV Oranı: %1

Kaydındaki Şerhler: Takyidattaki gibi

Satış Günü: 24/07/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri: Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/22289 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR