İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik Batı Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115306
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : BATI MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/371 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ

2019/371 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Pendik İlçe, 761 Ada, 28 Parsel, Batı Mah, çavuşoğlu deresi Mevkii, 8 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı dairedir. satışa konu dairenin bulunduğu apartman yaklaşık 3 yil önce betonarme karkas sistemde bodrum Kat+ Zemin Kat+ 8 Normal kat olmak üzere 10 kat olarak inşa edilmiştir. Apartmanın ana girşi kapısı Rahat Sokak taraftan Zemin kattan olup, girls kapısı çelik donanimlı ahşap doğrama cam giydirme kapıdır. Merdiven sahanlıkları ve merdiven basamaklari mermer kaplıdır. Apartmanin dış cepheleri mantolu sıvalı boyalıdır. apartmanda asansör bulunmakta olup katlara asansör ve merdivenlerden ulaşılmaktadır. apartmanın bodrum katında sığınak ve kapıcı dairesi bulunmakta, diğer katların herbirinde 1er daire olmak üzere apartmanda toplam 9 adet daire bulunmaktadır. söz konusu daire apartmanın 7.katında 8 kapı numaralı dairedir. dairenin dış giriş kapısı çelik kapı olup iç mekan; Antre, hol, banyo-tuvalet, mutfak 3 yatak odası ve salon olmak üzere 3+1 planında yaklaşık 120m2 brüt, 100m2 net alana sahip dairenin; mutfak tabanları ile banyo-tuvaletin taban ve duvarları seramik kaplı, antre, hol ve oda zeminleri iyi kaiite lamine parke kaplı, oda duvarları alçı sıva üzeri saten boya, tavan ve duvar birleşim yerleri kartonpiyer, lç kapılar ahşap pres kapı, pencere doğramaları ahşap desenli PVC. ısı cam, pencereler panjurlu, mutfak tezgahı üzeri mermerit altinda üstünde MDF malzemeden yapılı lake kaplama dolaplar bulunmakta, banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo bulunmakta, ısınması doğalgaz kombi sistem, su ve elektriği bağlı çalışır vaziyettedir. salonun önünde balkon bulunmaktadır. apartman ve daire iyi işçilik ve malzeme kalitesinde yapılıdır. apartmanın çevresi bahçe duvarı ile çevrili, bahçede açık otoparkı bulunmaktadır. belediye ve diğer kamu hizmetlerinden azami derecede faydalanmaktadır. okul ve diğer sosyal ihtiyaç alanlarına yakın, ulaşımı kolay bir konumda, süreyyapaşa caddesine 60 m yunus caddesine 135 m sahil bulvarına 750 m pendik merkeze 2 km. hızlı tren istasyonuna 2.5 km. mesafe konumludur.
Adresi : Batı Mah. Yoğun Sokak No:5 Rahat Sokak No:6 Kat:7 Daire No: 8 Pendik / İSTANBUL
Yüzölçümü : 518,81 m2
Arsa Payı : 30/256
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli 12.06.2015 tasdik tarihli Sapanbağlari Mahallesi Revizyon Uygulama imar Planinda; Taks:0.35, Kaks:1,60, mAKSh:24,50 (8Kat) rumuzlu konut alaninda kalmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 11:30 - 11:36 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 11:30 - 11:36 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/371 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR