İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik Batı Mahallesi'nde 2+1 dubleks daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064465
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : BATI MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 77
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14167 ESAS
Muhammen Bedeli
:
370,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
10.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 5. İCRA DAİRESİ

2019/14167 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satışa konu taşınmazın Özellikleri : Satışa konu taşınmaz İstanbul İli, Pendik İlçesi , Batı Mahallesi Çatra Mevkii, 8888 ada 46 parsel nolu 712,02 metrekare yüzölçümlü 9 katlı Betonerme apartman ve arsası vasıflı 2 numaralı dubleks mesken olup H. A.adına kayıtlıdır . Söz konusu taşınmazın dosyası içerisinde mübrez tapu kaydı ve 1/500 ölçekli çapı, arazide belirgin sabit noktalardan istifade ile arz üzerine aplike edildiğinde anılan taşınmazların alanı, boyutları, bulunduğu semt ve mevkii itibariyle yerine aynen uygun olduğu tespit edilmiştir. Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Pendik İlçesi, Batı Mahallesi, 8888 Ada, 46 Parsel Nolu, 712,02 metrekare yüzölçümlü, 9 katlı betonarme apartman ve arsası vasıflı 2 numaralı dubleks meskenin tamamı niteliğindedir. Yeni Mahallesi, Zafer Caddesi, Boğaziçi Apartımanı No:5 Kat: Bodrum+Zemin Daire No:2, Pendik/İstanbul şeklindedir.Kıymet takdiri yapılan taşınmaz, parsel üzerinde tek bina olarak yer almaktadır.Ana taşınmazın Pendik Belediyesi arşivindeki kat irtifak projesine göre ve yerinde, bodrum, zemin, 7 normal katlı olarak tasarlanmış ve betonarme karkas tarzda, ayrık nizamda, akrilik esaslı boya malzeme dış cepheli, kiremit çatılı şekilde inşa edilmiştir. Mimari projesine göre; bodrum ve zemin katta 1 dubleks daire, normal katlarda her katta 2 daire olmak üzere binada 16 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana bina dahilinde elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları ikmal edilmiştir. Bina merdiven basamakları ve sahanlıklar granit, merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Dış kapısı çeliktir. Binada asansör bulunmaktadır.2 bağımsız bölüm nolu dubleks daire, mahallinde zemin katın içi görülememiş sadece bodrum kat görülmüş olup, bodrum kattaki daire piyesinin zemin katta bağlantısının yapılmamış olduğu bodrum katın inşaat halinde olduğu tespit edilmiştir. Mimari projesine göre bodrum ve zemin katta, bina girişine göre sağ tarafta kuzey, doğu batı yönlerinde yer almaktadır. Taşınmazın projesine göre bodrum katı 12 metrekare zemin katı 54 metrekare toplam 63 metrekare net; bodrum katı 14 metrekare zemin katı 63 metrekare toplam 77 metrekare brüt alanda, projesine göre bodrum katta 1 oda zemin katta salon, antre, mutfak, banyo, 1 oda, 1 balkon, kat bahçesi hacimlerinden oluşmaktadır. Dairelerin pencereleri pvc, elektronik panjurlu giriş kapısı çeliktir.Pendik Belediyesi İmar Arşivinde yer alan binaya ait 11.07.2012 yılına ait kat irtifakı projesi ne göre taşınmazın bulunduğu ana binaya ait 12.07.2012 tarih 580 sayılı yapı ruhsatında,yapı kullanma izin belgesine rastlanmamıştır.
İmar Durumu: Pendik ilçesi, Batı Mahallesi, 8888 Ada, 46 Parsel, 15.05.2008 tasdik tarihli, 1/1000 Ölçekli Pendik Revizyon Uygulama İmar Planına göre TAKS: 0,35 KAKS:1,60 yapılaşma şartında, ''Konut Alanı''nda kalmaktadır.
Kıymeti : 370.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidataki gibi
1. Satış Günü : 13/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,%1KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14167 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR