İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik Batı Mahallesi'nde 183 m² dubleks daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116099
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : BATI MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+2
: 183
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6053 ESAS
Muhammen Bedeli
:
870,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU10. İCRA DAİRESİ

2019/6053 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Pendik İlçe, 697 Ada, 42 Parsel, Batı Mahalle/Köy, 19 Nolu Bağımsız Bölümün tamamı. alt girişinde zeminiseramik kaplı bir hol,, balkonlu bir mutfak, balkonlu, kartonpiyerli, zemini laminant parke döşeli, şömineli, geniş bir salon, yine balkonlu, zemini laminant parke bir oda ayrıca ebeveyn banyolu bir yatak odası ve duşakabinli ortak banyo yer almaktadır. ıslak zeminler seramik olup, banyoların, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. ısınma doğalgaz kombi iledir. ahşap merdivenle üst kata çıkılmakta, üst katta ebeveyn banyolu bir yatak odası mevcut olup, banyosu jakuzili küvet şeklindedir. ayrıca lavabo ve wc yer almaktadır. üst katta ankesörlü açık mutfak, tezgahı granit mermer L şeklinde dizayn edilmiş olup, lake mutfak dolapları mevcuttur. üst katta ayrıca bir salon yer almaktadır. kısmen deniz manzaral L şeklinde teras mevcuttur. daire; 3 oda, 2 salon, 2 banyo, 2 mutfak şeklinde dizayn edilmiştir. dubleks dairenin genelinde iyi derecede malzeme tullanılmıştır. taşınmaz kat, konum ve alan olarak mimari projesine uygudur. alt katı 96 m2, üstkatı ise 87 m2 alanlı olup, toplam 183 m2'dir. ayrıca 57 alan kaplayan, geniş L şeklinde bir teras mevcuttur.
Adresi : İstanbul İl, Pendik İlçe, Batı Mahallesi, Çiğdem Sok., No:16, D:19
Yüzölçümü : 183 m2
Arsa Payı : 8/128
İmar Durumu : 42 parsel sayılı taşınmazın 1/1000 ölçekli, 22/02/2017 t.t.'li Batı Mahallesi. Riskli alan uygulama imar planında, maksimum taban oturumunu 0,5 olduğu, 6 kat yapılaşma şartlarında ayrık nizam konut alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 870.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6053 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR