PAZARCIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pazarcık İncirli mahallesinde 3+1 daire icradan satılıktır

PAZARCIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01007892
Şehir : Kahramanmaraş / Pazarcık
Semt-Mahalle : İNCİRLİ MAH. / PAZARCIK
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Bulunduğu Kat : 9
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 13.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/209 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
189,397 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
PAZARCIK ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. PAZARCIK İCRA DAİRESİ 2017/209 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İl, Pazarcık İlçe, 145 Ada, 1 Parsel, İNCİRLİ Mahalle/Köy, B blok 9.kat 29 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde bodrum+zemin +10 normal kat ve terastan oluşan betorname bir bina mevcuttur. Bina asansörlü ve kaloriferli olarak inşaa edilmiştir.Söz konusu bağımsız bölüm 3+1 3 oda ,1 salon, mutfak, banyo ve tuvaletten oluşur. taşınmaza ait 2 adet balkon vardır.Taşınmaz yol ,su elektirik gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın üzerinde bulunan Parsel A-11 AYRIK nizam imar alanına haizdir.
Yüzölçümü : 150 m2
İmar Durumu : İMARLI
Kıymeti : 189.397,50 TL
KDV Oranı : %8- TESLİM TARİHİNDEKİ KDV ORANI BAZ ALINACAKTIR.
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDIYLA AYNI
1. Satış Günü : 05/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : PAZARCIK ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ÖNÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Taşınmazın şerh-beyan irtifak hanesinde belirtilen bilgilerin ve ihale alıcısının buna ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı ile tebliğ yapamayan tüm ilgililere gazete satış ilanının tebliğ yerine kaim sayılacağının satış ilanına dercedilmesi ve bu şekilde ilan edilmesine

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/209 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR