DENİZLİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pamukkale/Karataş Mahallesi'nde 2.574 m² ev ve bahçesi satılıktır

DENİZLİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061882
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : KARATAŞ MAH. / KINIKLI
: 2574
Yayınlandığı Gazeteler

HOROZ 04.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/651 Esas
Muhammen Bedeli
:
257,441 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 09:30
Satış Yeri
:
Hatipoğlu Mah.Atatürk Cad.1070 Sok.No:1 Kat:4 Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu Pamukkale/Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ 8. İCRA DAİRESİ


2019/651 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :Denizli İl, Pamukkale İlçe, Karataş Mahallesi, 140 Ada, 3 Parsel, Köyiçi Mevkii, Ev ve Bahçesi nitelikli,Taşınmaz içindeki ev terk edilmiş metruk bir evdir.Taşınmazın üzerinde 80,00 m2 taban alanlı ahşap karkas taş yığma bina bulunmaktadır.Bina metruk bir bina olupterk edilmiş yıkılmak üzeredir.Mesken özelliğini yitirmiştir.Enkaz değeri yıkım değerini karşılamayacaktır.Bu sebeple taşınmaz boş arsa olarak değerlendirilecektir.Karataş sokağa cepheli merkezi bir alandadır.Taşınmazın bulunduğu alanda henüz imar düzenlemesi yapılmamıştır.Taşınmaz sokağa cephelidir.Bulunduğu alanda elektirk ve su alt yapısı tamamlanmıştır.Konum itibariyle tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ulaşımı her türlü vasıtayla rahattır.TEK,PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi: KarataşMah.Karataş Sok.No:101 Pamukkale/Denizli

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
İmar Durumu :Pamukkale Belediyesi Uygulama İmar planı dışında kadastro parseli şeklindedir.
Kıymeti : 257.441,00-TL
Yüzölçümü : 2.574,41m²
KDV Oranı : %18
Arsa Payı :
1. Satış Günü: 19/11/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü: 17/12/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Hatipoğlu Mah.Atatürk Cad.1070 Sok.No:1 Kat:4 Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu Pamukkale/Denizli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/651 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR