ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Palandöken'de 185 m² daire icradan satılıktır

ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01081539
Şehir : Erzurum / Palandöken
Oda Sayısı : 3+1
: 185
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLETİN SESİ 12.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2516 ESAS
Muhammen Bedeli
:
285,096 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ERZURUM

5. İCRA DAİRESİ

2019/2516 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İli, Palandöken İlçesi, Osmanbektaş Mah. 6062 Ada, 11 Parsel,2. kat, 11 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmazın bulunduğu yapı bodrum kat, zemin kat ve dört normal kat olmak üzere toplam 6 katlı yapıdan oluşmaktadır. Taşınmazın brüt alanı 205m2 olup net kullanım alanı 185m2'dir. Taşınmazın iki cepheli olduğu (Güney-Batı) tespit edilmiş olup taşınmaz giriş holü, yatak odası holü, lavabo, wc, banyo, ebeveyn banyosu, iki adet yatak odası, oturma odası, salon, mutfak ve iki balkondan oluşmaktadır.Taşınmazbetonarme karkas yapıdan oluştuğu, döşeme imalatları; tamamında betonarme, şap, kuru mahallerde; oda salon döşemeleri ahşapkaplama, ıslak mahaller; banyo ,wc, lavabo, giriş holü, yatak odası holü, mutfak, ebeveyn banyosu döşemelerinin sereamik kaplı olduğu tespit edilmiştir. Duvar malzemesi ve kaplamaları; duvarlar tuğla duvar dış duvarlar kaba sıva üzeri ince sıva üzeri cam mozaik cephe kaplaması yapılmıştır. İç kapı doğramaları mobilya kapı, mutfak dolabı 1. sınıf mobilya malzemesinden yapılmış olup vestiyeri mevcut dış giriş kapısı ve kasası çelikten yapılmıştır. Taşınmazın ısınması münferit kombili kalorifer sistemi ile yapılmaktadır. Yaklaşık 10-15 yıllık yapı olup bakımlı çevre tanzimi ve payzaj çalışmaları tamamlanmıştır. Taşınmazın bulunduğu bölgeye okul, sağlık ocağı ve cami yakın olup çeverdeki yapılaşma tamamlanmıştır. Taşınmazın belediyenin tüm alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır oluşu ve şehir merkezinde oluşu taşınmazın değerini arttırmakta olup taşınmazın değeri 285.096,20TL olarak tespit edilmiştir.
Adresi :
Yüzölçümü : 185 m2
Arsa Payı : 1/20
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 285.096,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : TESCİLE YÖNELİK KESİNLEŞMİŞ MAHKME KARARI VARDIR. Konu: Erzurum Asliye Tic. Mah. 2017/40E. 2017/223 sayılı kararı gereğince Korkmazlar Grup Beton Boya Pen. Ve İnşaat Malz. İmalat Taah. San. Ve Tic. A.Ş. Adına tescil kararı vardır.
Diğer : İhtiyati Tedbir : Erzurum 1. Asliye Hukuk Mahkemesi nin 10/01/2014 Tarih 2014/7 Esas Sayılı kararı ile.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Erzurum Adalet Sarayı Taşınmaz İhale Salonu (Personel Yemekhanesi) - Erzurum Adalet Sarayı MERKEZ / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2516 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR