ERZURUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Palandöken'de 145 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ERZURUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01189444
Şehir : Erzurum / Palandöken
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 11.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/288 ESAS
Muhammen Bedeli
:
239,064 TL
Birinci Satış Günü
:
08.09.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
08.10.2020 14:10
Satış Yeri
:
Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Bşk. Konferans Salonu - Kazım Yurdalan Mahallesi Erzurum-Ağrı Yolu No:41(İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI) PALANDÖKEN / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERZURUM

2. İCRA DAİRESİ

2020/288 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İli, Palandöken İlçesi, 4433 Ada, 4 Parsel, Osmangazi Mahallesi, c blok 5.kat 16 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmaz. Taşınmazın brüt alanı 175 m² net kullanım alanı ise 145 m² dir. 10-15 yıllık bir yapı olup, III.Sınıf B grubu yapılar statüsündedir.3 oda 1 salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo,wc ve iki adet balkonu vardır.Taşınmazın imar durumu incelendiğinde 8 kat altı bodrum işyeri ve konut yapımına müsaittir.Çevre düzenlemesinin tamamlandığı görülmüş olup, dış cephe cam seramik ve çatısının oluklu galvanizli saç olduğu, binanın kaloriferli ve kombili olduğu, asansörü olduğu tespit edilmiştir.Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Duvarları sıvalı boyalı tavanı plastik boyalı kartonpiyer yapılı oda , koridor ve salon döşemesinin laminant parke olarak yapıldığı, diğer ıslak hacimlerinin seramik olarak yapıldığı tespit edilmiştir.Dairenin vestiyer ve mutfak dolabı mevcut olup, doğalgaz tesisatının kombi sistem kalorifer peteklerinin panel radyotör olduğu, bina girişinde merdivenlerin mermer olduğu görülmüştür.
Adresi : Alp Sokak Gülhan Evler C Blok 5.Kat 16 Nolu Bağımsız Bölüm
Kıymeti : 239.064,28 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 08/09/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 08/10/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Bşk. Konferans Salonu - Kazım Yurdalan Mahallesi Erzurum-Ağrı Yolu No:41(İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI) PALANDÖKEN / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/288 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR