MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Özdere mahallesinde tripleks konut mahkeme kararı ile satılacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00735114
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : ÖZDERE CUMHURİYET MAH. / ÖZDERE
: 441
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 13.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
450000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.01.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.03.2018 14:00
Satış Yeri
:
MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Menderes İlçesi, Özdere mahallesi, Kurukemer mevkiinde kain tapunun 373 Ada, 10 Parsel'inde kayıtlı, 1 Nolu Bağımsız Bölüm TRİBLEKS MESKEN vasıflı taşınmazdır, toplam alanı 150 m2 dir, dışı sıvalı ve badanalıdır, duvarlar yarısına kadar fayans kaplıdır, çatısı marsilya kiremittir, dış doğramaları pvc dir, doğrama önünde demir ferforje korkulukları vardır, dış kapısı çeliktir, bahçe düzenlemesi yapılmıştır, iç bölümde zemin katta salon mutfak ve wc bulunmakta, duvarları sıvalı, badanalıdır, tabanlar seramik kaplı, mutfakta dolap mobilya mutfak şeklindedir, iç merdiven mermer kaplıdır, korkulukları demir, üst katta 3 oda banyo vardır, odaların tamamı seramik, tavanlar sıvalı, köşeler alçı kartonpiyer kaplı, iç kapılar amerikan paneldir, çatı katında 2 oda bulunmakta, odalar diğer odalarla aynı özelliktedir bina yaklaşık on yıllıktır.
Adresi : Orta Mah. 1150 Sk. No:4/1 Özdere-Menderes/İzmir
Yüzölçümü : 441,00 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde, konut alanında kalmaktadır, ayrık nizam, 2 kat, Taks:0,25, Kaks:0,50 dir
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur
1. Satış Günü : 27/02/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 27/03/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.İş bu ilan, mükellefiyetler listesinde yazılı ilgililerinden herhangi birisine tebliğ edilemediği taktirde, tebliğ edilemeyenlere de tebliğ edilmiş sayılacağı 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR