OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmaniye/Yenimahalle Mahallesi'nde iki katlı ev icradan satılıktır

OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942230
Şehir : Osmaniye / Merkez
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 6+1
: 222
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/176 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
183,825 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Osmaniye Adliyesi Baro Toplantı Salonu Merkez/OSMANİYE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OSMANİYE
2. İCRA DAİRESİ

2018/176 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 120 Ada, 78 Parsel, Yenimahalle Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz Kamunun ve Belediyenin verdiği hizmetlerden yararlanmakta olup 543,30 m2 yüzölçümlü Arsalı Kargir iki katlı ev vasıflı taşınmaz arsa üzerinde ayrık nizam 3/A yapı sınıfında betonarme yapı tarzında 2 katlı olarak inşa edilmiştir.Satış konu taşınmazın yerinde yapılan incelemede zemin kat ve 1 normal kat olmak üzere 2 katlı olup zemin kat mesken ve 1 normal kat mesken olarak kullunılmakta olup parsel üzerinde konumlu taşınmaz da iki adet mesken bulunmaktadır.Zemin kat antre,hol,mutfak,wc,3 adet oda hacimlerinden oluşmakta olup 100 m2 kullanım alanına sahiptir.1 normal kat antre,hol,mutfak,wc,3 adet oda hacimlerinden oluşmakta olup 122 m2 kullanım alanına sahiptir.Taşınmazın giriş kapısı çelik,iç kapıları ahşap ve pencereleri pvc malzemeden imal edilmiştir,tüm hacim zemin kaplaması karo seramik duvarları boyalıdır,mutfak tezgahı granit dolapları ahşap malzemeden imal edilmiştir,banyo ve wc zemin kaplaması seramik,duvarları yarıya kadar seramik diğer kısımları boyalıdır.
Adresi : Yenimahalle Mahallesi 13014 Sokak No:37 Merkez / OSMANİYE
Yüzölçümü : 543,30 m2
Arsa Payı : Tapu kaydında olduğu gibidir
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık Nizam 2 Kat konut alanı ve kısmi imar yolu olarak görünmektedir.
Kıymeti : 183.825,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 18/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Osmaniye Adliyesi Baro Toplantı Salonu Merkez/OSMANİYE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/176 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR