OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmaniye/Raufbey Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945463
Şehir : Osmaniye / Merkez
Semt-Mahalle : RAUFBEY MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/316 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
121,500 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
OSMANİYE ADLİYESİ, AV. MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OSMANİYE
2. İCRA DAİRESİ
2018/316 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 18 Ada, 78 Parsel, RAUFBEY Mahalle/Köy, B blok 4. kat 9 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Kamunun ve Belediyenin verdiği hizmetlerden yararlanmakta olup 1.394,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde 3/B yapı sınıfında betonarme yapı tarzında A ve B blok olmak üzere 2 adet bina bulunmakta olup taşınmaz 5 kat olarak inşa edilmiş B blokta konumludur.9 nolu mesken nitelikli taşınmaz binanın 4. katında bina girişine göre sağ tarafta konumludur,onaylı mimari projesine göre taşınmaz salon,3 adet oda,mutfak,antre,hol,wc,banyo ve iki adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık net alanı 79 m2, yaklaşık brüt alanı 90 m2 dir. Taşınmaz içerisinde çilingir temin edilemediğinden inceleme yapılamamış örnek daire incelenmiştir.Buna göre daire giriş kapısı çelik,iç kapılar ahşap, percereleri pvc malzemeden imal edilmiştir,antre,hol ve mutfak zemin kaplamaları seramik olup,duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır.Salon ve 3 adet oda zemin kaplaması parke olup,duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır,balkon zemin kaplaması seramik olup duvarları ince sıva üzeri boyalıdır,banyo,duş ve wc zemin ve duvar kaplamaları seramiktir.Banyoda lavabo, duşakabin ve klozet vardır.Mutfak dolapları ahşap malzemeden imal edilmiş olup tezgahı granittir. Taşınmaz ısıtma sistemi doğalgazlıdır.
Adresi : Raufbey Mahallesi 9600 Sokak Yıldız Sitesi B Blok Apt No:5 B Blok/09 Merkez / OSMANİYE
Yüzölçümü : 1.394,00 m2
Arsa Payı : 45000/1393230
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 121.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : OSMANİYE ADLİYESİ, AV. MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/316 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR