OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmaniye/Cumhuriyet Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962695
Şehir : Osmaniye / Merkez
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/484 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
145,600 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Osmaniye Adliyesi Baro Toplantı Salonu Merkez/OSMANİYE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OSMANİYE
2. İCRA DAİRESİ

2018/484 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 172 Ada, 35 Parsel, Cumhuriyet Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm 1.857,23 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde betonarme yapı tarzında 3/B yapı grubunda 2 adet (A,B) blok şeklinde projelendirilmiştir.Değerleme konusu taşınmaz B blokta konumlu olup, B blok parselin doğusunda konumludur.Projesinde ve mevcut durumda bodrum kat,zemin kat ve 4 normal kat olmak üzere toplam 6 katlı bina bulunmaktadır.Bodrum katta sığınak,14 ve 15 nolu işyeri eki,zemin katta bina girişi ve 2 adet işyeri ve 1 adet mesken,4 normal katta her birinde 3 er adet mesken olmak üzere toplam 15 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bina girişi projesinde ve mevcut duruma göre zemin kattan ve batı cephesinden sağlanmaktadır.Bina giriş kapısı ve merdiven korkulukları montajı yapılmamış olup zemin kaplaması şap betondur.4 nolu mesken nitelikli taşınmaz binanın 1. katında ve bina girişine göre sağ konumlu meskendir.Mimari projesinde ve mevcut duruma göre taşınmaz antre,hol,salon,mutfak,3 adet oda,duş,banyo ve 25 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup,brüt 112 m2 alanlıdır.Daire giriş kapısı montajı yapılmamış olup,iç kapıları amerikan panel kapıdır.Pencereler PVC malzeme olup taşınmaz içerisinde çilingir temin edilemediğinden inceleme yapılamamıştır.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi Gebeli Caddesi Üzerinde Yer Almaktadır. Merkez / OSMANİYE
Yüzölçümü : 1.857,23 m2
Arsa Payı : 243454608/7866394543
İmar Durumu : Tapu kaydında olduğu gibidir
Kıymeti : 145.600,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 6306 Sayılı Kanun Gereğince Riskli Yapıdır
1. Satış Günü : 15/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Osmaniye Adliyesi Baro Toplantı Salonu Merkez/OSMANİYE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/484 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR