OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmaniye/Akyar Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062367
Şehir : Osmaniye / Merkez
Semt-Mahalle : AKYAR KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 3+1
: 65
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3806 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
OSMANİYE ADLİYESİ MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
OSMANİYE
1. İCRA DAİRESİ

2016/3806 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 133 Ada, 1 Parsel, AKYAR Mahalle/Köy, B BLOK ZEMİN KAT 8 NOLU BB. Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz ABCDE bloktan oluşmakta olup, toplamda 45 adet villanın bulunduğu siteden oluşmaktadır. taşınmaz B bloğun içinde parselin güney batısındadır.Site çevresi duvarla örülü olup site içinde araç ve yaya trafiği için alanlar mevcuttur. Her villanın kendisine özel bahçesi bulunmaktadır.Daire Güney cepheli olup, çelik kapılıdır. zeminler fayans kaplama, alt katı 65 m² alanlı 1 oda , salon, mutfak, antre qc ve lavabodan oluşmaktadır. zeminler kuru ve ıslak mahaller fayanstır. duvarlar plastik boya, ıslak mahaller tavana kadar fayans kaplamadır. iç mekan kapılar amerikan panel doğrama, pencereler pvc doğramadır. mutafa dolap ve tezgahı mevcuttur. 1. normal kat projesinde 70 m² alanlı 3 oda banyo ve balkon oluşmakta olup 3 oda banyo balkon ve antreden oluşmaktadır. evin alanı 135 m² dir.
Adresi : Akyar Köyü Polisevi Yolundan 1200 M İlerisi Merkez / OSMANİYE
Yüzölçümü : 24.289,92 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam 2 kat konut alanı
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : OSMANİYE ADLİYESİ MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3806 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR