BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi'de 118 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063011
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : EMEK FATİH SULTAN MEHMET MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 2+1
: 118
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2259 ESAS
Muhammen Bedeli
:
212,400 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 13:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
15. İCRA DAİRESİ


2019/2259 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN TAPU KAYDI: Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Emek Mahallesi, 506 Ada, 27 Parsel nolu 200,25 m² yüzölçümlü Arsa vasfındaki taşınmazda yer alan, k118/1293 arsa paylı 4 ve Çatı Kat, 8 Nolu Bağ. Bölümün (Dubleks Konut) Tam hissesi, 212.400,00TL Muhammen Bedel ve %1 KDV oranı ile satışa sunulmuştur.
ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz Emek Fatih Sultan Mehmet Mah., Şehit Ayhan Yıldız Cad., No:58-60 Papatya Apt. K:4, D:8, Osmangazi/BURSA adresinde yer almaktadır.
Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış zemin kat, 4 normal kat ve çatı kat olmak üzere toplam 5 kattan oluşmaktadır.Binanın zemin katları ticari işletme normal katları mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmaktadır. Ancak asansörün kullanılamadığı gözlemlenmiştir. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdiven sahanlıkları mermer kaplı olup çatısı single kaplıdır.
Taşınmaz güneybatı yönünde cephelidir. Dubleks daire fiiliyatta 1. Katı hol, salon, mutfak, wc ve balkondan; çatı katı hol, 2 oda ve banyodan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, iç duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, iç duvarların bir kısmı dekoratif duvar kağıdı kaplı, mutfağın odaların ve salonun zemini laminant parke kaplı, oda kapıları beyaz renkli hazır kapı, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, mutfak dolapları pvc kapaklı olup tezgah mermerdir. Çatı katına holde yer alan basamakları mermer kaplı merdivenle ulaşılmaktadır. Banyo ve wc?nin zemini ve duvarları tamamen seramik kaplı olup banyoda duşakabin mevcuttur. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 91,00 m², brüt alanı 118,00 m²?dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 4-5 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
İMAR DURUMU: Osmangazi İlçesi, Emek Mahallesi, 506 ada 27 parselin 1/5000 Ölçekli Emek Nazım İmar Planında Tali İşmerkezi+Yol Alanında kalmakta olduğu ve heyetimizce yapılan araştırmalarda söz konusu parsele 13.07.2017 tarih ve 1219 sayı ile yapı ruhsatı düzenlendiği anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 212.400,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : AT 15 NOLU PARSEL ÜZERİNDEKİ BİNA BU PARSELE 0,99M² TECAVÜZLÜDÜR.
Satış Günü : 24/10/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Katılımcılar artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

5- Tebliğ yapılamayan ilgililere gazete ve elektronik ilanın İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2259 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR