BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Soğukkuyu'da 150 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078919
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : SOĞUKKUYU MAH. / HÜRRİYET
Oda Sayısı : 5+1
: 150
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2156 ESAS
Muhammen Bedeli
:
255,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 11:25
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 11:25
Satış Yeri
:
2 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BURSA

9. İCRA DAİRESİ

2019/2156 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Soğukkuyu Mahallesi, 2977 Ada, 2 Parsel nolu 216,44 m² yüzölçümlü “Arsa” vasfındaki taşınmazda yer alan,128/816 arsa paylı 2. Kat, 6 Nolu Bağ. Bölümün (Mesken) Tam hissesinin borçlu adına kayıtlı olduğu ve alacaklı Türkiye Garanti Bankası A.Ş. adına ipotek bulunduğu anlaşılmaktadır. Ayrıca tapu kaydındaki eklenti kısmında diğer eklentisinin 6 nolu çatı katı olduğu anlaşılmaktadır.
İmar ve Ruhsat Durumu : taşınmazın yer aldığı Osmangazi İlçesi, Soğukkuyu Mah., 2977 ada 2 parselin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında “Konut Alanında” kalmakta olduğu ve heyetimizce yapılan araştırmalarda söz konusu parsele 31.07.2006 tarihinde yapı ruhsatı düzenlendiği anlaşılmaktadır.
TAŞINMAZIN İNCELENMESİ VE DEĞERLEMESİ
borçluya ait taşınmaz Soğukkuyu Mah., Dere Çıkmazı Sok, No:4 Yıldız Apt 2. Kat, D:6, Osmangazi/BURSA adresinde yer almaktadır.
taşınmaz bitişik nizam betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış bodrum kat, zemin kat, 2 normal kat ve çatı kat olmak üzere toplam 4 kattan oluşan binada yer almaktadır.Binanın tüm katları mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmamaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdiven sahanlıkları mermer kaplıdır.
borçluya ait taşınmazın içine girilememiş olup halihazırda dubleks dairenin kullanıldığı gözlemlenmiştir. Daire bilgileri emsal daire, apartman sakinlerinin bilgileri ile proje incelemesi ile elde edilmiştir. Taşınmaz doğu ve batı yönünde Dere Çıkmazı Sokağa cephelidir. Daire bina giriş kapısının sağ tarafında yer almaktadır. Dubleks dairenin fiiliyatta 1. Katı hol, gece holü, 3 oda, salon mutfak, banyo, wc ve 2 balkon; çatı katı hol, 2 oda, duş ve teras bölümlerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, iç duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, oda kapıları Amerikan Kapılı, pencereleri pvc doğramalı ve camlıdır. Mutfak olarak kullanılan bölümün zemini seramik kaplı, mutfak dolapları alt üst lamine kapaklı olup tezgah mermerittir. Dairenin çatı katına salonda yer alan merdiven ile ulaşılmaktadır. Islak hacimlerin (banyo, wc) zemini ve duvarları seramik kaplı olup banyoda klozet ve duşakabin bulunmaktadır. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombi ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması taşınmazın net alanı 125,00 m², brüt alanı 150,00 m²’dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan ayrık nizam 4-5 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyetleri, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa daire alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmektedir.
Soğukkuyu Mahallesi 2977 Ada, 2 No’lu parsel:
Borçlunun beherinin taşınmaz üzerindeki hisseleri 1/1’er oranındadır.
2. Kat 6 No’lu Bağımsız Bölüm(Mesken)= 150,00 m² × 1.700,00 TL/m² = 255.000,00 TL
Kıymeti : 255.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : 2 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2156 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR