BURSA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Selimiye'deki 64 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888550
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : SELİMİYE MAH. / ALTIPARMAK
Oda Sayısı : 2+1
: 64
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 7
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5326 ESAS
Muhammen Bedeli
:
80,500 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 6. İCRA DAİRESİ
2018/5326 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 5413 Ada, 7 Parsel, Selimiye Mahalle,1 Nolu Bağımsız Bölüm
İmar Durumu : Söz konusu taşınmaz ile ilgili olarak imar durumu bildirilmemiş olup, Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden şifahi olarak edinilen bilgilere göre; Selimiye Mahallesi, 5413 ada, 7 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Selimiye Mahallesi-Altıparmak Caddesi İmar Planı Revizyonu kapsamında, H: 15,50 m., 5 kat konut alanında kalmaktadır.
Mahalli Durumu : Söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Selimiye Mahallesi, Sili Sokak, no: 17 adresindeki Samiye Hanım Apartmanının, 1. bodrum katındaki 1 no?lu dairedir. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, 2 bodrum+zemin+4 normal katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörsüz ve otoparksızdır. 2. Bodrum katında depo ve üst katlarının beherinde ise 2? şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın ön dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda, yabancı uyruklu kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 70,00 m2. ve net kullanım alanı ise 64,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salonun tabanı laminat parke, odaların minelo, hol ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Hole açık durumunda olan mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, balkon ve iç kapıları ile arka cephe pencere çerçeveleri ahşap, ön cephe pencere çerçeveleri ise çift camlı PVC profildir. Doğu ve batı cepheli olan dairenin batı cephesinde 1 adet balkonu bulunmaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Selimiye Mh. Sili Sk. Samiye Hanım Apt. No:17 Bodrum Kat No:1 Osmangazi BURSA
Yüzölçümü : Brüt 70 m2, Net 64 m2
Arsa Payı : 125/1562
İmar Durumu : Yukarıda ayrıntılı açıklanmıştır
Kıymeti : 80.500,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 13/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5326 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR