BURSA 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Osmangazi/Şahabettinpaşa'da 100 m² daire mahkemeden satılıktır

BURSA 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064272
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : ŞEHABETTİNPAŞA MAH. / ALTIPARMAK
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
5.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2019/5 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili Osmangazi ilçesi Şahabettinpaşa mahallesi 5903 ada 6 parsel,1. kat, 2 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz. Bursa ili, Osmangaziİlçesi, Şahabettinpaşa Mah. Hacı RasimSokak No:2 adresinde yer alan Öz ? ArcaApt. nında 2 nolu meskendir.Parsel üzerinde bodrum + zemin + dört normal kattan oluşan altı katlı bina bulunmaktadır. Bina betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Han Sokak ile Hacı Rasim Sokağa cephelidir. Köşe konumdadır. Zemin kat işe yeri normal katlar ikişer mesken olarak düzenlenmiştir. Bina merkezi kaloriferli ve asansörlüdür. Merdivenler mermer kaplıdır.Bina 30 yaşındadır.2 nolu mesken salon, üç oda,mutfak, koridor, banyo ve tuvalet ile bir balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini parke, Islak satıhlar seramik kaplıdır.Mutfak tezgahı mermer olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır. Kapılar ahşaptan, pencereler PVC den yapılmıştır. Mutfak balkonu pvc den camekan ile kapatılmıştır. Daire net80 m2, brüt100 m2 alanındadır. Taşınmaz il merkezine/Heykele ortalama 1000 m mesafede batıda kalmaktadır. Bölgede genellikle ruhsatlı yapılmış zemin katları işyeri, normal katları konut olarak kullanılan 5-6 katlı yapılar bulunmaktadır.Eski yerleşim bölgesidir. Sokaklar dardır. Bölgede otopark sıkıntısı yaşanmaktadır.Bölge her türlü kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın 100 mt yakınına kadar toplu ulaşım araçları gelmektedir.
Adresi : Şahabettinpaşa mh. Hacırasim sk. No:2 ÖzAcar ApartmanıOsmangazi
Bursa
Yüzölçümü : 196,69 m2
Arsa Payı : 20/252
İmar Durumu : 1/1000 ÖLÇEKLİ uygulama imar planı kapsamında , parsel bitişik nizam
5 katlı ( hmax:15,50 mt. ) konut inşaatına izin verilmektedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 5.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürlüğü Odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR