BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Ovaakça Eğitim'de 154 m² dubleks ev icradan satılıktır

BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050305
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : OVAAKÇA EĞİTİM MAH. / OVAAKÇA
Oda Sayısı : 3+1
: 154
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4986 ESAS
Muhammen Bedeli
:
508,200 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
2. İCRA DAİRESİ
2019/4986 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 7832 Ada, 1 Parsel, OVAAKÇA EĞİTİM Mahalle/Köy, 23 Nolu Bağımsız Bölüm Osmangazi Tapu Müdürlüğünce 23.05.2017 tarih ve 23109 yevmiye nosu ile düzenlenmiş olan ve dosyasında da mevcut bulunan ipotek belgesi ile resmi senet örneğine göre; Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Ovaakça Eğitim Mahallesi, 7832 ada, 1 parsel sayılı ve 15.592,30 m2. Miktarlı Elli Sekiz Adet Dubleks Betonarme Yapı vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 1/58 arsa paylı, zemin+1. kattaki 23 no?lu Bağımsız Bölümün (Dubleks Meskenin) tamamının Enes BEYHAN; İbrahim oğlu adına kayıtlı olduğu ve taşınmaz üzerine İpotek Şerhi?nin konulduğu, belirtmektedir.
TAŞINMAZ
1) Üzerindeki duvarlar ormana D=D1+D2-197,85 m2. tecavüzlüdür,
2) M: Bu parsel lehine, 921 parsel aleyhine 66 m2. geçit hakkı vardır, denilmektedir. Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden şifahi olarak edinilen bilgilere göre; Ovaakça Mahallesi, 7832 ada, 1 parsel, 1/1000 ölçekli Ovaakça Revizyonu Uygulama İmar Planı kapsamında, kısmen yolda, kısmen çocuk bahçesinde, kısmen üzerinde çekme mesafeleri bulunan E: 0.50, Hmax.: 6,50 m. ikiz ayrık nizam 2 kat konut alanında kalmaktadır.
Tamamı borçlu Enes BEYHAN adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz; Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Ovaakça Eğitim Mahallesi, Çamlık Evleri Sokak, no: 23 adresindeki dubleks villadır. Taşınmaz, zemin+1 normal katlı olmak üzere toplam 2 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde ikiz blok olarak inşa edilmiştir. Halihazırda, Elif Turan tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu taşınmaz, bahçeli ve otoparklı olup, ısıtması doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile yapılmaktadır. Binanın dış cephe duvar yüzeyleri, Amerikan siding ile kaplı, eğik ahşap çatılı, üzeri kiremitler ile örtülü, rüzgarlık girişli olan ana giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon ve veranda kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profil olarak yapılmıştır. Yerinde yapılan ölçümlerine göre binanın zemin katının bürüt alanı 72,00 m2. ve 1. normal katının 82,00 m2. olup, toplam bürüt alanı; 72,00+82,00 = 154,00 m2. ve toplam net kullanım alanı ise 130,00 m2. dir.
Binanın giriş (zemin) katı salon, antre, mutfak ve wc-lavabo, üst (1. Normal) katı ise 3 adet yatak odası, hol ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Giriş katındaki salonun içerisinde şömine ve üst kattaki ebeveyn yatak odasının içerisinde banyo bölümleri mevcuttur. Gerek giriş ve gerekse üst kattaki tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, giriş katındaki antre ve salonun tavan kenarları ışık havuzlu ve spot lambalar ile aydınlatmalı, diğer bölümlerin tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri MDF kaplı, ankastreli ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Kuzey, doğu ve batı cepheli olan binanın giriş katının batı cephesinde verandası, 1. katının ise doğu ve batı cephelerinde 1er adet balkonu bulunmaktadır.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan bahçeli ikiz nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri ile taşınmazda elektrik, su ve doğalgaz aboneliği mevcuttur.
Adresi : Ovaakça Eğitim mah. Çamlık evleri sk. No:23 Osmangazi/BURSA
Yüzölçümü : 15.592,30 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 508.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatındaki gibi
1. Satış Günü : 22/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 20/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4986 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR