BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/İntizam'da daire icradan satılıktır

BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910394
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : İNTİZAM MAH. / ALTIPARMAK
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Soba
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11269 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 10. İCRA DAİRESİ
2018/11269 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Bursa İli Osmangazi İlçesi, İntizam Mahallesi , tapunun 5897 ada, 14 sayılı parselinde ,170.55m2 yüz ölçümünde ve ana taşınmazı Altı katlı Betonarme Apartman vasfı ile kayıtlı taşınmazda , 4.katta, (10)bağımsız bölüm numaralı 32/352 arsa paylı mesken ve eki 10 nolu Deponun 1/1 payı borçlu adına kayıtlı taşınmazın satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir.
İmar Durumu:
Kıymet takdirine konu olan İntizam Mahallesi , 5897ada, 14 parselde kayıtlı taşınmaz 1/1000 ölçekli Selimiye Mahallesi ?Altıparmak Caddesi İmar Planı Revizyonu kapsamında H:15.50m olan bitişik Nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymet takdirine konu olan Daire Bursa İli, Osmangazi İlçesi, İntizam Mahallesi , San Sokak, (10) kapı numaralı , Betonarme kargir inşaat tarzında ve her bir katında iki daire olmak üzere toplam 6 katlı olarak yapılmış , 37 yıllık , asansörsüz , dış cephesi sıvalı, bina içi merdiven ve sahanlıkları dökme mozaik kaplama , Ertam Apartmanı 4.kat(10)bağımsız bölüm numaralı dairesidir.
Kıymet takdirine konu olan daire hole açılan mutfak ,salon , 2 oda ,banyo, tuvalet, Balkon , mahallerinden ibaret, 70m2 alanlı yer döşeme kaplaması mutfak, balkon , tuvalet , seramik döşeme kaplaması ,salon ve odalar laminatye rparke döşeme kaplaması , duvarlar banyo ve tuvalet fayans duvar kaplaması , diğer mahal duvarları plastik , tavanlar kireç badanalı , daire giriş kapısı çelik, salon , mutfak ve oda kapıları olmayıp , banyo ve tuvalet kapısı ile pencereler PVC Plastik doğrama , mutfak tezgahı mermer tezgah altında ve tezgah üstünde dolap mevcut soba ile ısınmalı olup, halihazırda dairede kiracı oturmaktadır.
Taşınmazın çevresi kıymet takdirine konuolan taşınmaza benzer niteliktezemin katları iş yeri üst katları genelde mesken olan çok katlı yapılarile meskun , şehir merkezi ile alış veriş merkezlerine , eğitim kurumlarına, sağlık kurumlarınayakın , toplu ulaşım araçları ile şehir merkezi ile şehrin diğer bölgelerineulaşımın kolay olduğu, Belediye ve tüm kamu kurum kuruluşlarının hizmetlerinden eksiksiz olarak yararlanmakta olan , su , kanalizasyon, telefon, elektrik, alt yapı mevcut olan bir bölgede bulunmaktadır.Muhammen bedel 120.000,00 TY olup KDV % 1'dir.
1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat Uluyol MERKEZ / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11269 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR