BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Güneştepe'de 150 m2 dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047542
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : GÜNEŞTEPE MAH. / YUNUSELİ
Oda Sayısı : 7+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA''DA MEYDAN 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10758 ESAS
Muhammen Bedeli
:
285,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 11:10
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
13. İCRA DAİRESİ
2018/10758 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Tapu Kaydı :Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Yunuseli Mah., 7486 Ada, 8 Parsel nolu 298,08 m² yüzölçümlü “İki Katlı Betonarme Bina” vasfındaki taşınmazda yer alan 3/5 arsa paylı, 1 ve Çatı Kat, 2 Nolu Bağ. Bölümün (Dubleks Mesken) tamamı
İmar Durumu : Osmangazi İlçesi, Yunuseli Mah., 7486 ada 8 parselin 1/1000 Ölçekli Havaalanı Kuzeyi Yunuseli Yerleşim Bölgesi Uygulama İmar Planı kapsamında yoldan 5 m, çekmeli H.max:6,50 m, bitişik nizam 2 kat konut alanında kalmakta olduğu ve heyetimizce yapılan incelemelerde söz konusu parselin Eski:5737 Ada, 8 parsel olarak 27.04.2005 tarihinde ilk yapı ruhsatının verildiği, 19.10.2006 tarihinde yapı kullanma izni düzenlendiği tespit edilmiştir.
Mahalli Durumu :Satışa konu borçluya ait taşınmaz Güneştepe Mah., 2. Emirdağ Sok., Bedir Apt. No:11, K:1 D:2, Osmangazi/BURSA adresinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış, zemin kat+1 normal kat+çatı kat olmak üzere toplam 2 kattan oluşmaktadır.Binanın tüm katları mesken amaçlı kullanılmakta olup her katta tek daire yer almaktadır. Binanın arka ve ön kısmında bahçe mevcut olup asansör bulunmamaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdiven sahanlıkları mermer kaplı olup çatısı single kaplıdır. Dubleks dairenin fiiliyatta iki ayrı daire olarak kullanıldığı gözlemlenmiştir. 1. Kattaki daire antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo+wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, salonun ve odaların zemini laminant parke kaplı, oda kapıları Amerikan kapı, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, mutfak dolapları lamine kapaklı olup tezgah mermerdir. Banyo+wc’nin zemini ve duvarları tamamen seramik kaplı olup banyo dolabı ve duşakabin mevcuttur. Taşınmazın salonunda klima mevcut olup arka balkonda cam balkon sitemi mevcuttur. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir.Çatı kattaki daire antre, 4 oda, salon, banyo+wc’den oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve kısmen boyalı, tavanı ahşap lambri kaplı, banyo+wc’nin zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Çatı katında yer alan balkon ve teras bölümlerinin daireye dahil edildiği gözlemlenmiştir. Dahil edilen teras bölümünde doğal taş kaplı fırın bulunmaktadır. Dairenin oda kapılarının takılmadığı ve bir kısım oda zemin döşemelerinin yapılmadığı tespit edilmiştir. Taşınmazın kalorifer petekleri takılmıştır. Satışa konu taşınmaz fiiliyatta ayrı iki daire olarak kullanılsa dubleks dairenin mimari projesine göre brüt alanı 150,00 m²’dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 1-2 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
Yüzölçümü : 150 m2
Arsa Payı : 3/5
Kıymeti : 285.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 05.11.2019 günü11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 03.12.2019 günü11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10758 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03.09.2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR