BURSA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi Güneştepe'de 115 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115092
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : GÜNEŞTEPE MAH. / YUNUSELİ
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10462 ESAS
Muhammen Bedeli
:
241,500 TL
Birinci Satış Günü
:
02.03.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 10:20
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
20. İCRA DAİRESİ
2018/10462 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Yunuseli Mahallesi, 4888 ada, 6 parsel sayılı ve 846,85 m2. miktarlı “Arsa” vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 114/2060 arsa paylı, beşinci (5.) kattaki 10 no’lu Bağımsız Bölümün (Konutun) tamamı Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Güneştepe Mahallesi, 1. Turfan Sokak, no: 7 adresindeki Gülhan Apartmanı’nın, 5. katındaki 10 no’lu dairedir. Taşınmaz, 1. Fatih Caddesi ile 1. Turfan Sokağı’nın kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Tapu bilgilerinde Yunuseli Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Yunuseli Mahallesi’nden ayrılarak, Güneştepe Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+5 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 8 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında sığınak, depo ve 1 adet dükkan, üst katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.Halihazırda mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 115,00 m2. ve net kullanım alanı ise 98,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, antre, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Ayrıca, ebeveyn yatak odasında da banyo bölümü bulunmaktadır. Tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, salonun tavan kenarları ışık havuzlu, diğer bölümlerin tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı ve ankastreli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları kaplamalı ahşap panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise ahşap görünümlü PVC profildir. Güney ve doğu cepheli olan dairenin 2 cephesinde de 1’ er adet balkonu bulunmakla birlikte, doğu cephesindeki balkonun önü katlanabilir camekanlar ile kapatılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli ve otoparklı, 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi :Güneştepe Mh. 1.Turfan Sk. Gülhan Apt. No:7 K:5 D:10 Osmangazi/Bursa
Yüzölçümü : 846,85 m2
Arsa Payı : 114/2060
İmar Durumu : Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 11.06.2019 tarih ve E.63868 sayılı yazılarında; Yunuseli Mahallesi, 4888 ada, 6 parsel, 1/1000 ölçekli Hamitler Mezarlığı Çevresi Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında, KAKS: 1.25, ön bahçe mesafesi 5 m., yan bahçe mesafesi 3 m. ayrık nizam konut alanında kalmakta olup, plan örneği yazımız ekinde sunulmuştur, denilmektedir.
Kıymeti : 241.500,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 02/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10462 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR