BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Osmangazi/Güneştepe'de 102 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941115
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : GÜNEŞTEPE MAH. / YUNUSELİ
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017 / 10010 ESAS
Muhammen Bedeli
:
288,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi - Zemin Kat - A Blok - Uluyol / Osmangazi / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
DOSYA NO : 2017 / 10010 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ :Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Mahalle / Köy : Yunuseli, Cilt No: 55, Sayfa No: 5369, Ada No: 4876, Parsel No: 5, Yüzölçüm : 1.426,00, Ana Taş. Nitelik : 2 adet 7 katlı Betonarme Apartman ve Arsası, Blok: B, Kat: 4, Bağımsız Bölüm No: 9, Arsa Pay / Payda : 148 / 3712, Bağ. Böl. Nitelik : Konut, Hisse Pay / Payda : 1/1
TAPU KAYDI : Osmangazi Tapu Müdürlüğünün 28.11.2017 tarih ve 51927 yevmiye nolu yazıları ile ekindeki tapu kayıt örneğine göre; Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Yunuseli Mahallesi, 4876 ada, 5 parsel sayılı ve 1.426,00 m2. miktarlı “2 Adet 7 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası” vasıflı taşınmazda, Kat Mülkiyeti kurulmuş olan, 148/3712 arsa paylı, B blok, 4. kattaki 9 no’lu Bağımsız Bölümün (Konutun) tamamı borçlu adına kayıtlı olduğu ve taşınmaz üzerine İcrai Haciz Şerhi’nin konulduğu, belirtilmektedir.
İMAR DURUMU : Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 13.11.2018 tarih ve E.144839 sayılı yazılarında; Yunuseli Mahallesi, 4876 ada, 5 parsel, 1/1000 ölçekli Hamitler Mezarlığı Çevresi Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında, Emsal: 1.25 ayrık nizam yapılaşma koşullu konut alanında kalmaktadır. Plan örneği yazımız ekindedir, denilmektedir.
MAHALLİ DURUMU : Kıymet Takdiri yapılması istenilen ve tamamı borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Güneştepe Mahallesi, 1. Emre Sokak, no: 2 adresindeki Saygı Konutları Aşuroğlu Apartmanı’nın, B blok, 5. katındaki 9 no’lu dairedir. Tapu bilgilerinde 4. kat, 9 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 5. kattaki 9 no'lu daire olduğu görülmüştür. Yine, tapu bilgilerinde Yunuseli Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Yunuseli Mahallesi’nden ayrılarak, Güneştepe Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+5 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 8 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, site içerisinde, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında sığınak, depo ve ortak alanlar, üst katlarının beherinde ise 2’şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.Halihazırda, borçlu tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 120,00 m2. ve net kullanım alanı ise 102,00 m2. olup, 3 adet oda, salon, antre, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Ayrıca, ebeveyn yatak odasında da banyo bölümü bulunmaktadır. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, hol ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, salonun tavan kenarları ışık havuzlu, diğer bölümlerin tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı, ankastreli ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları kaplamalı ahşap panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Doğu ve batı cepheli olan dairenin 2 cephesinde de 1’er adet balkonu bulunmakla birlikte, batı cephesindeki balkonun önü katlanabilir camekanlar ile kapatılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli ve otoparklı, 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
TAŞINMAZIN KIYMETİ :
Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa mesken alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmiştir. Yunuseli Mahallesi, 4876 ada, 5 no’lu parsel : Borçlunun taşınmaz üzerindeki hissesi 1/1 oranındadır. B Blok, 4. Kattaki 9 no’lu Bağ. Böl. (Konut) : 120,00 m2. * 2.400,00 TL/m2. = 288.000,00 TL. (Yerinde; 5. Kat, Da: 9) (Yalnız; İki Yüz Seksen Sekiz Bin Türk Lirasıdır.)
Kıymeti : 288.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın tapu kaydı ve tapu kütüğündeki gibidir.
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi - Zemin Kat - A Blok - Uluyol / Osmangazi / BURSA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10010 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR